• „Stres wokół nas”

30 stycznia 2023 r. Szkołę Podstawową im. Ludzi Morza w Kopnicy odwiedziły uczennice II Liceum Ogólnokształcącego im. W. Broniewskiego w Koszalinie. Wizyta była o tyle miła, że dwie z nich: Zosia i Marysia to miejscowe absolwentki. Okazją do spotkania był realizowany w ramach konkursu „Zwolnieni z teorii” projekt „Stres wokół nas”. To uczucie towarzyszące każdemu z nas ma szerokie podłoże, różne objawy i skutki. Dziewczęta na warsztatach wspólnie z uczniami klasy ósmej i siódmej omówiły tę trudną tematykę. Młodzież otrzymała dostęp do specjalnie przygotowanego poradnika. Miała też okazję zobaczyć ćwiczenia oddechowe, które pomagają w niwelowaniu skutków stresu.

Dziękujemy uczennicom z „Bronka” za spotkanie. Mamy nadzieję, że przekazana wiedza zostanie zastosowana w praktyce.

• Karmnik – zrób to sam - wyniki

• Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły podarowali drugie życie przedmiotom.

Tym razem z odpadów zaprojektowali i wykonali karmnik dla ptaków.

Oto laureaci konkursu „Karmnik – zrób to sam”:

kategoria kl. I - III

9. Patryk Fornal kl. IV

10. Karol Konopka kl. IV

11. Jędrzej Stosik kl. IV

Jury: I. Drapińska-Walasek, A. Krawiecka, U. Paszkiewicz, A. Szarycz i M. Tomaszewska

• Uczniowie z Kopnicy w finałach wojewódzkich

W ostatnim czasie pojawiły się końcowe wyniki etapów rejonowych konkursów przedmiotowych organizowanych przez Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty. To najtrudniejsze i najważniejsze zmagania dla uczniów szkół podstawowych, bo do fazy wojewódzkiej awansuje tylko 20% uczestników etapu rejonowego, a uzyskanie tytułu laureata zwalnia z danej części egzaminu ósmoklasisty. Sukces w tej rywalizacji jest także przepustką do wymarzonej szkoły ponadpodstawowej.

Niezmiernie miło nam poinformować, że jak co roku przedstawiciele Szkoły Podstawowej im. Ludzi Morza w Kopnicy nie zawiedli. Do ostatniej fazy konkursów awansowały dwie uczennice kl. 8: Łucja Tomaszewska w konkursie języka polskiego i Iga Krakowiak w konkursie języka angielskiego. Dziewczyny ponownie udowadniają, że ciężka praca jest drogą do osiągnięcia celu.

Gratulujemy wyników i życzymy sukcesów w wojewódzkim etapie konkursów.

• Harmonogram kursów autobusu szkolnego

• HARMONOGRAM KURSÓW AUTOBUSU SZKOLNEGO (Dowozy)
            Szkoła Podstawowa w Kopnicy

od dn. 09.01.2023 r.