• Stop HPV w subregionie koszalińskim.

• Przypominamy, że na terenie subregionu koszalińskiego realizowany jest program „Stop HPV w subregionie koszalińskim” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji:    Stop_HPV.pdf​​​​​​​

• Uczniowie z Kopnicy w wojewódzkich finałach

W ostatnim czasie pojawiły się długo oczekiwane wyniki etapów rejonowych konkursów przedmiotowych organizowanych przez Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty. To najtrudniejsze i najważniejsze zmagania dla uczniów szkół podstawowych, bo do fazy wojewódzkiej awansuje tylko 20% uczestników etapu rejonowego, a uzyskanie tytułu laureata zwalnia z danej części egzaminu ósmoklasisty. Sukces w tej rywalizacji jest także przepustką do wymarzonej szkoły ponadpodstawowej.

Niezmiernie miło nam poinformować, że jak co roku przedstawiciele Szkoły Podstawowej im. Ludzi Morza w Kopnicy nie zawiedli. Do ostatniej fazy konkursów awansowały aż cztery uczennice kl. 8: Sofia Bienert z języka niemieckiego (drugi wynik w województwie!), Maja Kozłowska i Maja Szuba z języka polskiego oraz Zofia Szewczykowska z wiedzy o społeczeństwie. Dziewczyny ponownie udowadniają, że można skutecznie rywalizować z uczniami z Koszalina czy Szczecina.

Gratulujemy wyników i życzymy sukcesów w wojewódzkim etapie konkursów.

• „Lekcje z Temidą” w Kopnicy

Tuż przed przerwą świąteczną uczniowie VIII klasy Szkoły Podstawowej im. Ludzi Morza w Kopnicy wzięli udział w programie edukacyjnym finansowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości pt.„Lekcje z Temidą”. Celem programu jest podnoszenie poziomu wiedzy oraz świadomości prawnej wśród dzieci i młodzieży. Podczas zajęć uczniowie poznali sposoby poszukiwania przepisów prawnych oraz elementy prawa konsumenckiego. Mogli także podyskutować z prowadzącym zajęcia prawnikiem o cyberprzemocy, stalkingu czy hejcie.

Była to okazja do uświadomienia sobie roli prawa w życiu codziennym oraz odpowiedzialności karnej za niektóre czyny.