• TURNIEJ SZACHOWY

• W dniu 30 maja br., trzyosobowa reprezentacja ze Szkoły Podstawowej im. Ludzi Morza z Kopnicy, wzięła udział w Powiatowym Turnieju Szachowym, organizowanym przez Szkołę Podstawową w Postominie. Zawody odbyły się w Centrum Kultury i Sportu. Naszą szkołę reprezentowali młodzi szachiści: Karol Konopka z klasy 4, Franciszek Mielczarek z klasy 7 oraz Wiktoria Tatarzyn z klasy 8. Opiekunem reprezentacji był prowadzący koło szachowe w Kopnicy Tomasz Mielczarek. Turniej składał się z dziewięciu partii rozgrywanych z ograniczeniem czasowym 10 minut dla każdego z zawodników. Rywalizowali najlepsi uczniowie, szachiści ze szkół podstawowych w powiecie sławieńskim. Była to okazja do wymiany doświadczeń, sprawdzenia się w rozgrywkach z innymi zawodnikami oraz nabrania doświadczenia w startach turniejowych. Pasjonaci królewskiej gry mogli też poznać się wzajemnie. Sędziom zawodów był Zbigniew Mielczarski. Turniej był dobrze przygotowany, panowała miła, rodzinna atmosfera. Po czterech pierwszych partiach niepokonanym liderem rywalizacji był Franek Mielczarek, jednakże w drugiej części zmagań nie wygrał już wszystkich partii i ostatecznie uplasował się na piątej pozycji w turnieju. Karol i Wiktoria zajęli dalsze miejsca. Uczestnicy otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy. Wszyscy walczyli dzielnie i starali się, w miarę umiejętności  i posiadanego doświadczenia, o jak najlepsze wyniki. Był to nasz pierwszy turniej, w którym wystartowali uczestnicy szkolnego koła szachowego HETMAN. Liczymy na sukcesy w kolejnych zawodach. Gratulujemy naszym zawodnikom i będziemy im kibicować, śledząc ich sportowe kariery.

Tomasz Mielczarek