• Dzień Kanapki – 03.11.2022 r.

• 06.11.2022 23:37
        • Kanapka to chyba najpopularniejsza przekąska, którą spożywamy niemalże codziennie. Serwowana na różne sposoby towarzyszy nam także w czasie tak bardzo wyczekiwanych przerw szkolnych. Tym razem Samorząd Uczniowski, z okazji Dnia Kanapki, postanowił przygotować ją w formie tostów, a dzięki opiekaczom zakupionym w ramach programu #LaboratoriumPrzyszłości udało się zaspokoić głód licznie odwiedzających nasze stanowisko kulinarne.

Alina Kozłowska
          Urszula Paszkiewicz

• Historia z wydrukiem 3D

• 05.11.2022 15:20
        •             Klasa 5 Szkoły Podstawowej im. Ludzi Morza w Kopnicy mogła wykorzystać na lekcji historii wykonany na sprzęcie zakupionym w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości wydruk 3D. Okazją były zagadnienia związane z kulturą starożytnej Grecji. Uczniowie podzieleni na grupy dosłownie „dotknęli” historii zapoznając się z porządkami architektonicznymi stosowanymi m.in. w antycznych Atenach. Na podstawie wydrukowanych kolumn: doryckiej, jońskiej i kreteńskiej tworzyli ich szkice, określali różnice i cechy specyficzne, zwracając szczególną uwagę na bazę i kapitel kolumny.
                      Okazało się, że nowoczesne formy pracy można wykorzystywać także na historii. Miejmy nadzieję, że zdobyta w ten sposób wiedza pozostanie na dłużej.

Rafał Kosowski