• Nagrody dotarły!

•                 Dosyć dawno zakończyła się akcja zbierania Talenciaków, ale czekaliśmy na dostarczenie wybranych nagród. Zebraliśmy 1901 punktów, za co serdecznie dziękujemy wszystkim przyjaciołom szkoły. Dzięki ich wsparciu i chęci działania otrzymaliśmy głośnik wykorzystywany w oddziale przedszkolnym oraz zestaw kijów do unihokeja sprawdzony już na zajęciach wychowania fizycznego.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy!

• Spotkanie literackie

• SPOTKANIE LITERACKIE Z PISARKĄ

ROKSANĄ JĘDRZEJEWSKĄ-WRÓBEL.

26 kwietnia 2023 r. w naszej szkole gościliśmy pisarkę p. Roksanę Jędrzejewską-Wróbel. Spotkanie autorskie odbyło się w ramach XXIX Pomorskiej Wiosny Literackiej na bazie współpracy naszej szkoły z Gminną Biblioteką Publiczną w Domasławicach i Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Słupsku.

Pani Roksana, z wykształcenia doktor literaturoznawstwa, jest: pisarką, scenarzystką, autorką sztuk teatralnych, słuchowisk, tekstów do podręczników szkolnych oraz bajek terapeutycznych. Niektóre jej książki umieszczono w kanonie lektur dla klas I-III. Jest autorką ponad 40 książek dla dzieci. Ostatnio wydała swoją pierwszą powieść dla młodzieży pt. „Stan splątania”, która została doceniona i wygrała nagrody: Literacką Podróż Hestii oraz Żółtą Ciżemkę. Na jej podstawie p. Roksana przeprowadziła warsztaty dla klas: VI, VII i VIII pt. „Presja a depresja. Jak sobie radzić z wszechogarniającą presją w szkole, w domu, w sieci?”.

Pisarka była baczną obserwatorką wieku dorastania własnych dzieci oraz ich przyjaciół. Swoje spostrzeżenia przelała na karty powieści. Pani Roksana bardzo trafnie ujęła w niej wiele nurtujących dzisiejszą młodzież problemów i zderzyła ją ze światem ludzi w podeszłym wieku. Te dwie, wydawałoby się tak dalekie sobie grupy społeczne, wiążą się w powieści zadziwiająco silną nicią bliskości i zrozumienia. Młodzi ludzie czują się zagubieni, niezrozumiani, przytłoczeni obowiązkami i są pod nieustanną presją. Żyjemy w świecie niekończącej się „drabiny”, w której wrażliwość, delikatność i słabość nie jest wysoko ceniona. Pani Roksana przekazała młodzieży, że nie musimy nikomu niczego udowadniać. Podpowiedziała, jak dobrze myśleć o sobie i oceniać się pozytywnie. Jak ważne są dobre, zdrowe relacje międzyludzkie, miłość i przyjaźń. Jak cenne jest zrozumienie, empatia, uważność na siebie i innych.

Pani Roksana poruszyła serca młodych ludzi, którzy podzielili się swoimi myślami, poczuli się zrozumiani, dowartościowani i pokrzepieni. Miejmy nadzieję, że to spotkanie zapadnie im długo w pamięci.

Renata Nowicka i Maja Tomaszewska