• Wycieczka zawodoznawcza do hotelu „Lidia” w Darłówku

• Dnia 29 lutego 2024 roku uczniowie klasy 8 odwiedzili hotel „Lidia” w Darłówku. Celem wyjazdu było zapoznanie się młodzieży z zawodem hotelarza. Na spotkaniu z panią Joanną Kowalik – dyrektor sprzedaży i marketingu, uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi pojęciami branży hotelarskiej, poznali hotel i zostali zapoznani z jego poszczególnymi działami. Po krótkiej pogadance, uczniowie zwiedzili część konferencyjną i noclegową. W dalszej części wycieczki obserwowali pracę restauracji hotelowej oraz części rekreacyjnej, w tym basenu, SPA i kręgielnię. Zadawali szereg pytań personelowi hotelu, który z chęcią  i dużą otwartością na nie odpowiadał. Uczniowie poznali ofertę hotelową i dowiedzieli się, że w pracy hotelarza bardzo przydatna jest znajomość języków obcych. Wycieczkę zorganizowano dzięki uprzejmości pana Janusza Szymańskiego – właściciela hotelu „Lidia”.

• „Talenciaki” zrealizowane!

W tym roku Szkoła Podstawowa im. Ludzi Morza w Kopnicy ponownie wzięła udział w akcji zbierania „Talenciaków”. Nasi przyjaciele nie zawiedli i udało się nam zebrać aż 1706 sztuk. Właśnie dotarły do nas długo oczekiwane nagrody. Zamówiliśmy: zestaw farb i klejów, emocjomierz ścienny oraz matę-tarczę z punktami i woreczkami do rzucania.

Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w tę akcję. Nagrody na pewno posłużą naszym uczniom.

• Nauczyciele na medal w Kopnicy!

7 lutego 2024 r. w Grand Park Hotel w Szczecinie odbyła się uroczysta gala, na której zastępca redaktora naczelnego Głosu Szczecińskiego – p. Ynona Husaim-Sobecka wręczała nagrody laureatom Wielkiego Plebiscytu Edukacyjnego.

Niezmiernie miło nam poinformować, że wśród nich znalazło się dwoje nauczycieli ze Szkoły Podstawowej im. Ludzi Morza w Kopnicy. Pani Anna Kopińska została uznana przez czytelników za najlepszego nauczyciela wychowania przedszkolnego, a Pan Artur Szarycz za najlepszego nauczyciela klas IV-VIII w powiecie sławieńskim. Jesteśmy dumni z naszych współpracowników i w ich oraz naszym imieniu dziękujemy wszystkim osobom, które oddały na nich swój głos.

• WYNIKI KONKURSU WOKÓŁ SYMBOLI NARODOWYCH

• W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły (z klasy 2 i klasy 3) po raz kolejny brali udział w konkursie WOKÓŁ SYMBOLI NARODOWYCH.

W IX edycji konkursu „Wokół symboli narodowych” udział wzięło 2091 uczestników ze 130 szkół z województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Każdy z uczestników otrzymał imienny dyplom. Konkurs ma charakter cykliczny, a jego celem jest upowszechnienie i popularyzacja wśród młodzieży szkolnej znajomości historii Polski ze szczególnym uwzględnieniem polskich symboli narodowych.

Wyniki w naszej szkole:

II miejsce zajęli: z klasy II – Adam Książkiewicz, Franciszek Tomczyk i Nataniel Zbrojewski;  z klasy III – Aleksander Góra, Mikołaj Guzowicz i Kaja Konopka.W nagrodę otrzymali:  worek, koszulkę, kredki i zakładkę.

III miejsce zajęły: z klasy II -  Zuzanna Zielińska; z klasy III – Aleksandra Gibas i Lena Wijas. W nagrodę otrzymały: worek, koszulkę i zakładkę.

IV miejsce zajęła:  z klasy II – Gabriela Nowak. W nagrodę otrzymała: koszulkę i zakładkę.

Wielkie brawa dla wszystkich uczestników!!!