• Ekologiczne zmagania

• dyplom(1).pdf

22 kwietnia 2022 w Zespole Szkół w Sławnie im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Sławnie odbył się III Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekologicznej pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty oraz Starostwa Powiatowego w Sławnie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy ósmej: Zofia Szewczykowska, Tomasz Dubielczyk, Kacper Kolanek. Laureatem konkursu został Tomasz Dubielczyk .Gratulujemy!!

• Prawnicy z Kopnicy

• W tym roku kolejny raz uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ludzi Morza w Kopnicy przystąpili do trudnej rywalizacji w Konkursie wiedzy o prawie organizowanym przez Krajową Izbę Radców Prawnych. Uczniowie klasy VII: Łucja Tomaszewska i Wiktor Zgoła oraz VIII: Zofia Szewczykowska i Oliwier Zaborski zakwalifikowali się do etapu okręgowego, z którego jedna osoba mogła się zakwalifikować do finału krajowego. Mimo osiągniętych bardzo dobrych wyników niestety tym razem nie udała się ta sztuka i trzeba było uznać wyższość konkurentów.

Gratulujemy jednak finału okręgowego i życzymy sukcesów w przyszłym roku.

• Cztery finalistki w Kopnicy!

Długo czekaliśmy na ostateczne wyniki konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty. W tej najtrudniejszej dla uczniów szkół podstawowych rywalizacji nie jest łatwo konkurować z rówieśnikami z całego województwa. W Szkole Podstawowej im. Ludzi Morza w Kopnicy co roku są finaliści lub laureaci tychże konkursów, ale w tym roku padł kolejny rekord. Aż cztery uczennice kl. VIII uzyskały tytuł finalisty. Wśród nich znalazły się (na zdjęciu od lewej): Zofia Bienert z języka niemieckiego, Maja Szuba i Maja Kozłowska z języka polskiego i Zofia Szewczykowska z wiedzy o społeczeństwie. Dzięki temu dziewczęta będą miały ułatwioną drogę do wymarzonych szkół ponadpodstawowych. Składamy gratulacje ósmoklasistkom oraz nauczycielom, którzy je przygotowywali.