• Nasza Mistrzyni

• Gratulujemy naszej uczennicy Oliwii Rogali zajęcia 1 miejsca w Mistrzostwach Polski w Fitness Sportowym. Brawo OLIWIA!

• Obchody Świąt Majowych w Kopnicy

29.04.2022 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystym apelu z okazji zbliżających się świąt majowych. Podczas apelu pan dyrektor Rafał Kosowski przybliżył historię Świąt 1-go i 3-go maja oraz przypomniał znaczenie symboli narodowych i ważność Konstytucji. Tego dnia cała społeczność szkolna przemaszerowała przez Kopnicę z biało-czerwonymi kokardami narodowymi na piersiach i dumnie wymachując flagami. Szkolny dzień zakończyło wspólne ognisko oraz rozgrywki sportowe.

Artur Szarycz

• „Spotkanie autorskie z panem Marcinem Pałaszem”.

•             29 kwietnia 2022 r. w naszej szkole gościliśmy pana Marcina Pałasza, autora ponad czterdziestu książek dla dzieci i młodzieży, laureata Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego za książkę „Sposób na Elfa”. Spotkanie autorskie odbyło się w ramach XXVIII Pomorskiej Wiosny Literackiej dzięki: organizatorowi Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Słupsku i sponsorowi Gminnej Bibliotece Publicznej w Domasławicach.

Podczas spotkania pisarz w zabawny sposób opowiadał dzieciom: o tym, dlaczego budzi się o 11.59,  jak wygląda dzień pisarza, skąd czerpie pomysły na swoje książki,

skąd wziął się Elf oraz wiele innych interesujących rzeczy. Dzieci były bardzo zaciekawione naszym gościem i zadawały mnóstwo pytań na temat książek, pracy pisarza i życia prywatnego pana Marcina Pałasza, który z zapałem i humorem odpowiadał na wszystkie pytania naszych uczniów.

Na zakończenie spotkania został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Mój przyjaciel Elf”. Laureaci otrzymali dyplomy i książki opatrzone dedykacją z autografem autora. Spotkanie upłynęło w okamgnieniu w fantastycznej atmosferze, a po nim ustawiła się długa kolejka, gdyż każdy chciał mieć osobistą dedykację od pisarza.

Jesteśmy wdzięczni panu Marcinowi, od którego otrzymaliśmy wielką porcję humoru

i pozytywnej energii! Z pewnością ten dzień na długo pozostanie w pamięci uczestników

i zaowocuje przeczytaniem kolejnych książek naszego gościa!

Renata Nowicka i Maja Tomaszewska