•  Młodzi Głosują w Kopnicy!
          • Młodzi Głosują w Kopnicy!

Młodzi Głosują w Kopnicy!

10 października 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Ludzi Morza w Kopnicy uczniowie klas 4-8 mieli okazję wziąć udział w projekcie organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej „Młodzi Głosują 2023”. Można było zagłosować na zgłoszone w województwie zachodniopomorskim komitety wyborcze, na kartach nie było nazwisk. Akcja miała charakter edukacyjny, a jej głównym celem było pokazanie, jak wyglądają wybory parlamentarne, w jaki sposób pracuje komisja wyborcza, czy jak prawidłowo oddać swój głos. Całość projektu zrealizowali uczniowie z klasy 8. Frekwencja wyniosła 54,8%, a wyniki przedstawiają się następująco:

KW         BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY – 1 głos

KKW TRZECIA DROGA (POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI I POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE) – 1 GŁOS

KW NOWA LEWICA – 3 GŁOSY

KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ – 11 GŁOSÓW

KW KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ – 8 GŁOSÓW

KKW KOALICJA OBYWATELSKA (po, .N, IPL, ZIELONI) – 13 GŁOSÓW

KOMITET WYBORCZY POLSKA JEST JEDNA – 1 GŁOS

KKW RUCH DOBROBYTU I POKOJU – O GŁOSÓW

Mamy nadzieję, że frekwencja w kolejnych młodzieżowych wyborach będzie jeszcze większa.

• 75. urodziny w Kopnicy!

13 października 2023 r. Szkoła Podstawowa im. Ludzi Morza w Kopnicy obchodziła swoje 75-lecie. Uroczystość była okazją do wspomnień, spotkania z absolwentami, rodzicami, radnymi, sołtysami i wieloma przyjaciółmi szkoły. Występy młodych artystów z Kopnicy oraz Kompanii Honorowej Zespołu Szkół Morskich nawiązały do Patronów Szkoły, czyli Ludzi Morza. Goście mieli okazję zwiedzić sale lekcyjne, zapoznać się z bazą dydaktyczną i zajrzeć do najstarszych kronik. Łezka wspomnień zakręciła się w niejednym oku.

Serdecznie dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w organizację uroczystości, Zespołowi Szkół Morskich, firmie Fotomak, restauracji Obora oraz przybyłym gościom z Wójtem Gminy Darłowo na czele.

Do zobaczenia za pięć lat.

• NFZ w Kopnicy

3 października w ramach realizacji Programu wychowawczo-profilaktycznego Szkołę Podstawową im. Ludzi Morza w Kopnicy odwiedziły panie z Mobilnego Punktu NFZ. Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie zasady zdrowego żywienia oraz udzielania pierwszej pomocy, zwłaszcza przy pomocy defibrylatora AED. Podsumowaniem spotkania były pokazy i konkursy z nagrodami.