• "Ja i środowisko lokalne"

• 25.05.2021 23:19
        •

W ramach projektu „Żyj z energią na co dzień” realizowanego w Szkole Podstawowej im. Ludzi Morza w Kopnicy przy współpracy z  z firmą Wind Service została zorganizowana  wycieczka do elektrowni wiatrowej w Sińczycy. Młodzież z najstarszych klas zapoznała się zasadą działania i funkcjonowaniem turbiny na farmie wiatrowej. Dzięki takim zajęciom uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat jednej z wielu form pozyskiwania energii. Spotkanie odbyło się wewnątrz turbiny wiatrowej, gdzie młodzież poznała zasadę działania i funkcjonowanie urządzeń wpływających na skuteczne pozyskiwanie energii.

Zajęcia w terenie odbyły się dzięki grantowi finansowemu z Funduszu Naturalnej Energii, którego Organizatorem jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., a Partnerem - Fundacja „Za górami, za lasami”.

Monika Grodzka

• Mały Miś w świetle wielkiej literatury

• 25.05.2021 23:19
        • Od października do maja roku szkolnego 2020/2021 najmłodsze przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej im. Ludzi Morza w Kopnicy uczestniczyły w innowacji pedagogicznej „Mały Miś w świetle wielkiej literatury”.
                      Przez kilka miesięcy dzieci poznawały świat literatury poprzez zabawy, piosenki, twórczość plastyczną, udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym, w konkursie szkolnym na zakładkę książki oraz wiele innych aktywności związanych z czytelnictwem.
          Przedszkolaki kształtowały umiejętności słuchania ze zrozumieniem.
          W naszym przedszkolu gościliśmy nauczycieli i pracowników szkoły, którzy czytali, a tym samym rozbudzali wyobraźnię naszych pociech.
                      Zakończeniem innowacji było spotkanie w bibliotece szkolnej i pasowanie na „Małego Przyjaciela Książki'. Dziękujemy p. bibliotekarce, Renacie Nowickiej, za pięknie przygotowanie pasowania, za zaznajomienie z pracą bibliotekarza, za wskazówki dotyczące szanowania książki oraz za ciepły uśmiech i serdeczność. Mamy nadzieję, że dzieci chętniej będą zaglądały do książek i rozbudzały zainteresowania z nią związane.

Anna Kopińska – nauczyciel wychowania przedszkolnego

• Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty

• 23.05.2021 23:58
        • 13 maja 2021 roku odbył się Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty, do którego przystąpili uczniowie klasy trzeciej. To coroczna akcja Operonu mająca na celu podsumowanie pierwszego etapu edukacji. Składa się z trzech części: polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej. W tym roku motywem przewodnim arkusza z języka polskiego były marzenia, zaś części matematycznej i przyrodniczej – agroturystyka.
          Życzymy wszystkim uczniom uzyskania jak najwyższych wyników!!!

• Dzień Europejski

• 10.05.2021 20:40
        • 9 maja obchodzony jest Dzień Europejski. Z tej okazji uczniowie klasy szóstej przygotowali śniadanie europejskie. 9 maja 1950 roku Robert Schuman ogłosił plan, który dotyczył powołania pierwszej organizacji koordynującej współpracę między państwami, co wpłynęło na rozpoczęcie procesu integracji europejskiej.

Lucyna Wyrosławska

• Mój fantastyczny obraz

• 10.05.2021 20:08
        • W kwietniu na zajęciach świetlicowych odbyło się spotkanie online w klasach I – IV pod hasłem „Tu tworzy się piękno regionu – spotkanie z artystą malarzem z Darłowa panem Arkadiuszem Szymczakiem”.
          Pan Arkadiusz maluje na płótnie od 15 r.ż. i w swoich dziełach pokazuje piękno naszego regionu: pejzaże, zabytki, obrazy marynistyczne, ale także tworzy nietypowe wizje swoich własnych fantastycznych światów.  Jego dzieła wystawiane są na wystawach w Polsce i za granicą.
          Dzieci poznały artystę, tajniki powstawania jego obrazów oraz jego dzieła, które bardzo im się podobały. Niektórzy uczniowie stworzyli swoje fantastyczne obrazki, które prezentujemy poniżej.

Maja Tomaszewska

• Szkoła Podstawowa im. Ludzi Morza w Kopnicy