• Przedświąteczna zbiórka krwi w Kopnicy

•                 24 marca 2024 r. w Szkole Podstawowej im. Ludzi Morza w Kopnicy odbyła się kolejna zbiórka krwi. Tym razem przedświątecznie pojawił się krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie. Nasi wolontariusze nie zawiedli. Łącznie 30 osób oddało 13,5 litra krwi. Całość akcji jak zwykle zorganizowana została przez Panią Jolantę Janicką, dzięki której na każdą osobę czekały upominki, ciasto i dobra kawa.

Zapraszamy na kolejne donacje.

• Pierwszy Dzień Wiosny

• 21 marca w kl. IV - VIII odbył się Wiosenny Turniej, który składał się z różnorodnych konkurencji. Podczas jednej z nich uczniowie  zaprezentowali swoje przebrania zgodne z wcześniej wylosowanymi hasłami. W związku z tym korytarze wypełniły liczne elementy natury i można było na nich spotkać drzewa, zajączki, niedźwiedzie, muszki, słońce oraz kolorowe kwiatuszki. Wszystkie grupy wykazały się wielką kreatywnością podczas realizacji tego zadania,  jednak zgodnie z werdyktem jury zwyciężyła klasa V, która odtworzyła hasło "Ptaków świergotanie na leśnej polanie".
            W międzyczasie został rozegrany również  turniej o tytuł Szkolnego Gamera, którym został Marcel Karyś z kl. VII.

Zwycięzcom gratulujemy, a całej społeczności szkolnej dziękujemy za zaangażowanie i wspólną zabawę. Niech radość i moc wiosennego słońca towarzyszą Wam aż do wakacji :)

Do realizacji pomysłów wykorzystano sprzęt z projektu #LaboratoriaPrzyszłości

Alina Kozłowska

• Wspomnień czar

• Dziś uczniowie naszej szkoły udowodnili, że można przenieść się w czasie. Oczywiście nie tak dosłownie, bo chodziło o odwzorowanie stylówki z wybranego zdjęcia, ale i tak dzięki wyobraźni niektórych osób można było poczuć klimat minionych lat. Pomysłów było wiele... Jedni skupili się na kolorze, niektórzy wcisnęli się w swoje ubrania sprzed kilku lat, a jeszcze inni postawili na różne dodatki. Ci najbardziej kreatywni zostali nagrodzeni, a wszyscy, którzy wzięli udział w zabawie, otrzymali słodki podarunek.

Alina Kozłowska, Urszula Paszkiewicz

• TY(DZIEŃ) JĘZYKA OJCZYSTEGO W NASZEJ SZKOLE

W minionym tygodniu w naszej szkole uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, który przypada na 21 lutego. Na szkolnych korytarzach pojawiły się wykonane przez uczniów plakaty. Na lekcjach języka polskiego wszyscy wykonywali różnorodne zadania polonistyczne i plastyczne.

Reprezentanci klas zmierzyli się w konkursie o tytuł Szkolnego Mistrza Ortografii. Wśród uczniów klas IV-VI najlepsza okazała się Hanna Góra (kl.VI), natomiast w klasach VII-VIII szkolnym mistrzem została Maja Soroko z klasy VII.  W konkursie  przyznano także specjalne wyróżnienie - tytuł Nadziei Polonistów ;-). W tym roku zasłużyła na nie Martyna Dydyna z klasy IV.

Uczniowie mieli również okazję rozwinąć talenty plastyczne w konkursie na najciekawszą torbę polonistyczną. Zwyciężyła w nim Gabriela Mielczarek z klasy VI, a wśród mnóstwa pięknych prac wyróżniono także projekty: Wiktorii Kotyli (kl.IV), Patryka Fornala (kl.V), Blanki Fornal (kl.VI), Rostyslava Kovalenko (kl.VIII), Julii Dawidowicz (kl.VI), Mai Soroko (kl.VII).

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, a laureatom składamy gratulacje.

Alina Kozłowska, Barbara Nalepa