• Finalistka z Kopnicy

•    Jak co roku z niecierpliwością czekaliśmy na wyniki końcowe przedmiotowych konkursów organizowanych przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. To najtrudniejsze i najważniejsze dla uczniów szkół podstawowych zmagania, w których rywalizują z rówieśnikami z całego województwa. Kolejny raz z rzędu Szkoła Podstawowa im. Ludzi Morza w Kopnicy może być dumna z wyniku swojego przedstawiciela. Tym razem Łucja Tomaszewska z kl. VIII uzyskała tytuł finalisty Konkursu Języka Polskiego.

Składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów w wybranej szkole ponadpodstawowej.

• Sukces naszych recytatorów

• 21 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Ratowników Morskich w Dąbkach odbył się Gminny Konkurs Recytatorski "Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne". W tym wydarzeniu uczestniczyli również uczniowie naszej szkoły: Marcin Michalak z kl. II, Hanna Równicka z kl. III, Oliwia Rogala z kl. V, Maksymilian Kolanek z kl. V, Jakub Kosur z kl. VII oraz Łucja Tomaszewska z kl. VIII, którzy z wielkim zaangażowaniem wygłosili wybrane teksty. Miło nam poinformować, że występy Marcina, Oliwii i Jakuba zostały docenione, czego efektem było uzyskanie przez nich tytułu laureata.Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie powiatowym, który odbędzie się 27 kwietnia w kinie Bajka.

Alina Kozłowska

• Spotkanie z poezją

• Dnia 18 kwietnia 2023 roku w starszych klasach naszej szkoły odbyły się eliminacje do Gminnego Konkursu Recytatorskiego "Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne". Wzięło w nich udział 23 uczniów w dwóch  kategoriach wiekowych- kl. IV-VI i kl. VII -VIII. Uczestnicy zaprezentowali wybrane utwory poetyckie, wykazując się przy tym wielkim zaangażowaniem, kunsztem aktorskim oraz zdolnościami interpretacyjnymi.

Po burzliwych naradach komisja w składzie p. Rafał Kosowski i p. Renata Nowicka wyłoniła zwycięzców.
            W kategorii Ptaszki:
            I miejsce- Oliwia Rogala z klasy V,
            II miejsce- Maksymilian Kolanek z klasy V.

W kategorii Ptaki:
            I miejsce– Jakub Kosur z klasy VII,
            II miejsce- Łucja Tomaszewska  z klasy VIII.

Ponadto wyróżnienia otrzymali:
            Oleksandr Kvasnytsia z kl. V oraz Kacper Macul z kl. VII.

Serdecznie wszystkim gratulujemy, a za zwycięzców trzymamy kciuki, bo w najbliższy piątek będą reprezentować naszą szkołę w etapie gminnym.

Barbara Nalepa
            Alina Kozłowska

• Pola Nadziei

• „Pola Nadziei” to piękna akcja na rzecz Domu Hospicyjno-Opiekuńczego Caritas im. Bpa Czesława Domina w Darłowie. Również w tym roku Szkolne Koło Caritas Szkoły w Kopnicy przyłączyło się do zbiórki na ten cel. Dzięki ofiarności wiernych Parafii Barzowice, w kościele parafialnym oraz w kościele w Chudaczewie została zebrana kwota 2.036,85 zł., która zasiliła konto Domu Hospicyjnego. Bardzo dziękujemy za dar serca i tak duże wsparcie. W podziękowaniu przesyłamy żonkile, które pięknie zakwitły przed Naszą Szkołą.

Opiekun SKC – Joanna Noworolnik

• Konkurs Biblijny im. Sługi Bożego Kard. Augusta Hlonda - Ewangelia wg św. Mateusza

• W dniu 10 marca 2023 r. w Słupsku odbył się III etap rejonowy Konkursu Biblijnego im. Sługi Bożego Kard. Augusta Hlonda - z Ewangelii wg św. Mateusza, podczas którego Szkołę Podstawową im. Ludzi Morza w Kopnicy reprezentowali uczniowie: Elizabeth Bienert, Beniamin Walasek oraz Antonina Cupiał. Niezmiernie się cieszymy, że do ostatniego IV etapu wojewódzko-metropolitalnego zakwalifikował się Beniamin Walasek, uczeń klasy V.  Etap IV odbędzie się 13 maja 2023 r. w Rumi. Serdecznie gratulujemy  i życzymy powodzenia w finale.

Joanna Noworolnik

• Wyniki konkursów

• Szkolny konkurs na  „Palmę Wielkanocną” i „”Kartkę Wielkanocną” został rozstrzygnięty. Skierowany był dla uczniów O-VIII i największym powodzeniem cieszył się wśród uczniów klas O-III. Wielkanoc to święto, które ma wiele symboli. Jednym z nich są palmy wielkanocne, które tradycja nakazuje święcić w Niedzielę Palmową, kończącą Wielki Post. W obu konkursach wzięło udział 40 uczniów. Jury nagrodziło następujące osoby:

„Palma Wielkanocna” w kategorii klas 0 – III:

1 miejsce – Zuzanna Leniart; 2 miejsce – Kalinka Galińska; 3 miejsce – Miłosz Woźniak

Wyróżnienia: Bartosz Kosik, Adam Książkiewicz, Kajetan Ziebell, Kornelia Liput, Maciej Sendecki.

W kategorii klas IV – VIII:

1 miejsce – Lena Leniart; 2 miejsce – Krystian Zimoch; 3 miejsce – Jędrzej Stosik

Wyróżnienia: Antonina Stosik, Rafał Goska, Dawid Handtke, Beniamin Walasek.

„Kartka Wielkanocna” w kategorii klas 0 – III:

1 miejsce – Kornelia Liput; 2 miejsce – Apolonia Bienert; 3 miejsce – Adam Książkiewicz

Wyróżnienia: Miłosz Woźniak, Gabriela Nowak. Zuzanna Leniart, Maria Goska, Kalinka Galińska, Zuzanna Zielińska. Hanna Równicka.

W kategorii klas IV – VIII:

1 miejsce – Lena Leniart; 2 miejsce – Blanka Fornal; 3 miejsce – Krystian Zimoch

Wyróżnienia: Agata Walczak, Adam Dogoda.

Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki, a zwycięzcy - nagrody rzeczowe ufundowane przez Szkolne Koło Caritas. Bardzo dziękuję za zaangażowanie i poświęcony czas.

Opiekun SKC

Joanna Noworolnik

• Rozstrzygnięcie konkursu „Osoby, które zmieniły świat”.

Dzięki uczniom, którzy podjęli się tego wyzwania, powstały piękne plakaty o osobach, które mimo, że same borykały się z różnymi chorobami i niepełnosprawnościami fizycznymi lub psychicznymi, to wykorzystując swój potencjał i swoje mocne strony, swoim działaniem i życiem przyczynili się do polepszenia życia innych ludzi, a także ich dokonania i odkrycia zmieniły świat.

Oto laureaci tego nietypowego challengu:

I miejsce Karol Konopka kl. IV

II miejsce Weronika Tatarzyn i Wiktoria Tatarzyn kl. VIII