• PGE Turniej Maszyn Wodnych

• 02.11.2022 23:16

• Dnia 26 października 2022 r. w Zespole Szkół nr 2 w Wejherowie odbył się Turniej Maszyn Wodnych organizowany przez Piaseczyńską Fundację Ekologiczną i Fundację PGE.
          Zadaniem uczestników konkursu było zbudowanie modelu turbiny przetwarzającej energię kinetyczną i potencjalną wody na energię mechaniczną zgodnie z podanymi wytycznymi w regulaminie.
          Zgłoszone konstrukcje rywalizowały w dwóch konkurencjach: mocy lub wydajności. Konkurencja „Moc” polegała na podniesieniu masy 5 kg na wysokość 2 m w jak najkrótszym czasie, natomiast konkurencja „Wydajność”, polegała na wykonaniu pracy podnoszenia masy 5 kg na wysokość 2 m zużywając jak najmniej wody.
          Szkołę Podstawową im. Ludzi Morza w Kopnicy w kategorii „Moc”, reprezentowała drużyna – „TURBINIAKI” w składzie: Maja Włodarczyk, Maria Woźniak.
          Tego typu konkursy propagują EKO Energię, która jest modna w dzisiejszych czasach a także zachęcają uczniów do majsterkowania w warsztatach.
          Drużynie dziękujemy za wielkie zaangażowanie oraz poświęcony czas na zbudowanie turbiny wodnej.

• Szkoła Krokodylka Tirka

• 02.11.2022 23:15
        • 24 października 2022 roku uczniowie klas 1-3 wzięli udział w lekcji on-line Szkoła Krokodylka Tirka prowadzonej przez przedstawiciela  Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego
          Prowadzący zapoznał uczniów ze specyfiką pracy Inspekcji Transportu Drogowego, wyjaśnił skąd się wzięła maskotka - Krokodylek Tirek oraz  omówił przepisy i zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa najmłodszych, tj.
          • zasady poruszania się po drogach i stosowania się do sygnalizacji świetlnej,
          • bezpieczeństwa w podróży (w tym stosowania pasów bezpieczeństwa),
          • konieczności noszenia elementów odblaskowych,
          • identyfikację służb ratunkowych oraz umiejętność ich prawidłowego powiadamiania.
          Zajęcia były uatrakcyjnione filmami animowanymi i zagadkami, na które uczniowie bardzo chętnie i prawidłowo odpowiadali:)
          Eliza Zalewska – Kryściak
        • Nie taki strażnik groźny, jak go malują!

• 28.10.2022 11:59

•                 26 października 2022 r. Szkołę Podstawową im. Ludzi Morza w Kopnicy odwiedził niecodzienny gość. Na zaproszenie uczniów kl. VIII na lekcję wiedzy o społeczeństwie przyjechał komendant Straży Gminnej w Darłowie - Pan Przemysław Pociecha. Wyjątkowy gość opowiedział o pracy strażnika, zwracając szczególną uwagę na problemy występujące na podległym mu terenie. Zaprezentował standardowe wyposażenie funkcjonariusza i odpowiedział na szereg nurtujących młodzież pytań. Była to także okazja do zdobycia informacji na temat wymagań stawianych kandydatom na przyszłych funkcjonariuszy straży gminnej lub miejskiej. Jak się okazało godzina lekcyjna upłynęła niepostrzeżenie.
                          Dziękujemy Panu Przemkowi za bardzo owocne odwiedziny.

• NOCNE MARKI ZNÓW NIE SPAŁY!

• 23.10.2022 22:36
        • W miniony piątek, 21 października, w naszej szkole wieczorem znów zaroiło się od Nocnych Marków. Chętni do aktywnego spędzenia czasu  przybyli o18.00 z całym niezbędnym ekwipunkiem. Byli to uczniowie klasy IV i VIII.  Wszyscy podzielili się na cztery zespoły, w których starsi i młodsi musieli wykazać się współpracą, sprawnością , pomysłowością, a nawet wiedzą. Wieczór wypełniły bardzo różne konkursy i zawody sportowe. W przerwie ze smakiem zjedliśmy własnoręcznie przygotowane tosty i przyniesione przekąski, by nabrać sił do zabawy w chowanego.  Na zakończenie odbył się konkurs malowania twarzy.
           O 23.00 uczniowie klasy 4 zakończyli wieczór w szkole, natomiast ósmoklasiści bawili się aż do rana. Nocne Marki nie męczą się nigdy!

Barbara Nalepa i Artur Szarycz

• Szkolny Dzień Dziwaka

• 23.10.2022 22:31
        • Dzień 21 października zapisał się w naszej pamięci jako Szkolny Dzień Dziwaka. Na ten prawdziwy-międzynarodowy musielibyśmy poczekać jeszcze ponad dwa miesiące, więc Samorząd Uczniowski postanowił, że w naszej szkole będziemy obchodzić go dwukrotnie. W związku z tym, w miniony piątek, od wczesnych godzin porannych na korytarzach zrobiło się nie tylko tłoczno, ale i bardzo kolorowo. Można było tam spotkać wymyślnie przebranych uczniów, przedszkolaków oraz nauczycieli. A ponieważ wszyscy byliśmy pełni energii, na przerwach mogliśmy ją spożytkować i wziąć udział w minidyskotekach. Ten dzień utwierdził nas w przekonaniu, że każdy z nas jest wyjątkowy i powinniśmy być z tego dumni!

Alina Kozłowska