• DEN 2022

• 23.10.2022 22:30
        • Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do wyrażenia wdzięczności za wysiłek włożony w wychowanie, edukację i wielkie serce okazywane w codziennej pracy z dziećmi i młodzieżą. Właśnie z tej okazji, 13 października 2022 roku, cała społeczność szkolna spotkała się na uroczystym apelu przygotowanym przez Samorząd Uczniowski.
          Podczas występu młodzi artyści w zabawny sposób ukazali dzień z życia naszej placówki, a wszystkiemu, co się w niej dzieje, przyglądał się reporter lokalnej prasy. Jego wizyta przyczyniła się do powstania wielu komicznych sytuacji, prezentacji typowych zachowań uczniów oraz bolączek nauczycieli i pracowników obsługi. W czasie apelu nie zabrakło również wspólnie zaśpiewanych utworów muzycznych, występu dzieci z oddziału przedszkolnego, podziękowań za pasję i entuzjazm w tworzeniu tego wyjątkowego miejsca oraz życzeń dla wszystkich pracowników szkoły. Całe przedsięwzięcie było niełatwym wyzwaniem technicznym, a dzięki wykorzystaniu sprzętu zakupionego w ramach programu #laboratoria przyszłości udało nam się osiągnąć zamierzony cel.
          Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości składamy serdeczne podziękowania.
          Alina Kozłowska

• Wyjazd do Darłowa

• 23.10.2022 22:22
        • 11 października uczniowie klasy I i II wybrali się na wycieczkę do Darłowa.
          Na początku odwiedzili pracownię fotografa, gdzie pani Linda Surdel opowiedziała o pracy fotografa, zaprezentowała różne rodzaje aparatów i pokazała jak drukować zdjęcia.
          Następnie uczniowie udali się na Pocztę, gdzie pani Aleksandra Liput przybliżyła nam pracę listonosza oraz opowiedziała jaką drogę przebywają listy i przesyłki pocztowe od nadawcy do adresata.
          Dzięki wycieczce uczniowie zapoznali się z codzienną pracą fotografa i listonosza. Dziękujemy J

• Z wizytą w teatrze

• 14.10.2022 15:19

•                 W środę, 12 października, uczniowie klas 7. I 8. Pod opieką p. B.Nalepy i A.Kozłowskiej uczestniczyli w wycieczce do teatru. Po pokonaniu początkowych trudności dotarliśmy do Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku, by obejrzeć inscenizację „Zemsty” Aleksandra Fredry. Spektakl pozwolił uczniom poznać lub odświeżyć (w przypadku ósmoklasistów) treść lektury obowiązkowej. Elementy inscenizacji i gra aktorska wzbudziły ożywione dyskusje. Mamy nadzieję, że to nie ostatnia okazja do spotkania z teatrem na żywo.

Barbara Nalepa i Alina Kozłowska

• XII  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
        • XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• 10.10.2022 22:21
        • Dnia 07.10.2022 r. w Szkole Podstawowej im. Ludzi Morza w Kopnicy odbył się Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Egzaminatorami zostali  uczniowie z klasy VIII .W każdej klasie odbywała się rywalizacja, gdzie sprawdzano znajomość tabliczki mnożenia.
          Podczas zaciętej walki wyłoniono następujących Ekspertów Tabliczki Mnożenia:
                                            Klasa IV – Emilia Kujawa
                                            Klasa V- Blanka Fornal
                                            Klasa VI- Maja Soroko
                                            Klasa VII – Jakub Kosur
                                            Klasa VIII- Łucja Tomaszewska
          W wyniku dalszej rywalizacji miano Eksperta Tabliczki Mnożenia w Szkole Podstawowej im. Ludzi Morza w Kopnicy otrzymał

Jakub Kosur

Gratulacje :)

• 04.10.2022 21:15

• Dnia 29 września 2022 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. W rywalizacji o „władzę” wzięło udział sześcioro uczniów, którzy swoje pomysły zaprezentowali na wcześniej opracowanych plakatach. Głosowanie było tajne, a każdy z wyborców mógł poprzeć tylko jedną kandydaturę. Nad prawidłowym przebiegiem  całego przedsięwzięcia czuwała niezależna komisja wyborcza, która po podliczeniu głosów ogłosiła wyniki. Na ich podstawie ustalono skład SU:

Przewodniczący - Patryk Szydłowski
          Zastępca przewodniczącego - Wiktoria Tatarzyn
          Zastępca przewodniczącego - Weronika Tatarzyn

Nowo wybranym władzom SU gratulujemy oraz życzymy owocnej pracy.

Alina Kozłowska