• 03.04.2022 21:29

21 marca zawitała wiosna. Pogoda sprzyjała nam i mogliśmy świętować ten dzień na placu przed szkołą. Klasy 4  - 7 wzięły udział w licznych zabawach i konkursach oraz zawodach sportowych. Dzień zakończyliśmy ogniskiem.

• Lekcja historii w klasie III

• 06.03.2022 22:24
        • Na wczorajsze zajęcia uczniowie klasy trzeciej zaprosili pana dyrektora Rafała Kosowskiego, który przeprowadził pierwszą w ich życiu prawdziwą lekcję historii. Pan dyrektor opowiadał o początkach państwa polskiego i o pierwszych władcach. Przedstawił dzieciom dwie ważne dla naszego państwa postaci: Mieszka I oraz jego syna, pierwszego króla Polski Bolesława Chrobrego. Omówił ważne wydarzenia, opowiedział o przyjęciu chrztu przez Mieszka I i o koronacji królewskiej. Były również ciekawostki, dzieci dowiedziały się, skąd pochodzi nazwa Słowianie, jak nazywał się miecz Bolesława Chrobrego czy skąd pochodziła żona pierwszego władcy.

Uczniowie uważnie słuchali opowieści i aktywnie uczestniczyli w lekcji. Byli zaangażowani, chętnie zadawali pytania i pod okiem pana dyrektora wskazywali na mapie pierwsze granice naszego państwa. Kontynuując temat wykonali portrety pierwszych władców, makiety grodów oraz samodzielnie napisali notatkę z przebiegu zajęć.

Wszystkim dzieciom bardzo podobała się lekcja, która zakończyła się gromkimi brawami dla naszego gościa.

Mam nadzieję, że zaciekawienie tematem zasiało ziarenko, i że moi uczniowie będą chętnie uczyć się historii.

Agnieszka Kaźmierczak

• Dzieci – dzieciom.

• 09.01.2022 22:04
        • Dzieci – dzieciom.

Po raz kolejny społeczność naszej szkoły wykazała się ogromną empatią i po raz kolejny zorganizowała zbiórkę dla dzieci z Domu Dziecka  im. J. Korczaka w Darłowie. Celem zbiórki było przygotowanie dla wychowanków placówki paczek ze słodyczami aby trafiły do nich pod choinkę.

Jak zawsze nasi uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły stanęli na wysokości zadania gromadzić masę łakoci. Dary przekazali dyrektor szkoły Rafał Kosowski wraz z Arturem Szaryczem.

Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu za organizację akcji a wszystkim darczyńcom za wasze wielkie serca!

Artur Szarycz

• Betlejemskie Światło Pokoju

• 09.01.2022 22:03
        • Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Darłowa

Do Kościoła Mariackiego (Parafia M.B. Częstochowskiej w Darłowie) przywiózł je w dniu 22 grudnia Komendant Hufca ZHP Sławno, hm. Ryszard Sobczak. W uroczystości udział wzięli: wójt Gminy Darłowo p. Radosław Glażewski, hm. Bożena Kupracz, reprezentacja zuchów i harcerzy z 50. Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej im. W. Sikorskiego w Kopnicy z drużynową phm. Anidą Krawiecką oraz rodzice zuchów i harcerzy. Wszystkich przywitał proboszcz parafii o. Wiesław Przybysz. Podziękował za Ogień z Betlejem, który w najbliższych dniach trafi do darłowskich domów na wigilijne stoły.

Niech tegoroczne hasło akcji - "Światło Nadziei" - da nam wszystkim nadzieję na zmiany na lepsze. Życzymy wszystkim ciepła, miłości, spokoju i pojednania.

Czuwaj!

phm. Anida Krawiecka

• Myślę, więc nie śmiecę

• 22.11.2021 23:54
        • 17 września 2021 uczniowie Naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział  w Akcji Sprzątanie Świata 2021 – Polska „Myślę, więc nie śmiecę” w ramach ,którego podjęli działania na rzecz ochrony środowiska.  Za udział w wydarzeniu otrzymaliśmy certyfikat.

Uczniowie klasy V  po raz drugi wzięli udział w realizacji Projektu EkoEksperymentarium Realizacja zadań pozwoliła  w ciekawy sposób uczyć się ekologii oraz wyrabiać nawyki przyjazne Planecie.