• PGE Turniej Maszyn Wodnych

• 02.11.2022 23:16

• Dnia 26 października 2022 r. w Zespole Szkół nr 2 w Wejherowie odbył się Turniej Maszyn Wodnych organizowany przez Piaseczyńską Fundację Ekologiczną i Fundację PGE.
        Zadaniem uczestników konkursu było zbudowanie modelu turbiny przetwarzającej energię kinetyczną i potencjalną wody na energię mechaniczną zgodnie z podanymi wytycznymi w regulaminie.
        Zgłoszone konstrukcje rywalizowały w dwóch konkurencjach: mocy lub wydajności. Konkurencja „Moc” polegała na podniesieniu masy 5 kg na wysokość 2 m w jak najkrótszym czasie, natomiast konkurencja „Wydajność”, polegała na wykonaniu pracy podnoszenia masy 5 kg na wysokość 2 m zużywając jak najmniej wody.
        Szkołę Podstawową im. Ludzi Morza w Kopnicy w kategorii „Moc”, reprezentowała drużyna – „TURBINIAKI” w składzie: Maja Włodarczyk, Maria Woźniak.
        Tego typu konkursy propagują EKO Energię, która jest modna w dzisiejszych czasach a także zachęcają uczniów do majsterkowania w warsztatach.
        Drużynie dziękujemy za wielkie zaangażowanie oraz poświęcony czas na zbudowanie turbiny wodnej.