• 07.12.2022 20:28

• W ostatni piątek listopada  Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę andrzejkową, która upłynęła pod znakiem wróżb oraz wspólnej zabawy. Wszyscy uczestnicy z nieskrywaną ciekawością ciągnęli losy dotyczące przyszłości, rzucali kostkami przeznaczenia oraz szukali imienia swojej przyszłej sympatii. Dzielnie też stawiali czoła wszystkim zwariowanym konkurencjom przygotowanym przez opiekunów, a dzięki swej kreatywności organizowali prawie profesjonalne koncerty. Impreza przebiegła w świetnej atmosferze, czego potwierdzeniem są liczne uśmiechy uwiecznione na pamiątkowych fotkach.

Alina Kozłowska
        • SZACHOWA SOBOTA

• 07.12.2022 12:07
        • W ubiegłą sobotę, 3 grudnia br. w Szkole Podstawowej im. Ludzi Morza w Kopnicy, odbyła się
          SZACHOWA SOBOTA. To pierwsza taka impreza, organizowana przez Koło Szachowe HETMAN, działające od ubiegłego roku szkolnego. Tym razem chcieliśmy zintegrować dzieci i młodzież grające w królewską grę. Gościliśmy dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Darłowie oraz przedszkolaka z Przedszkola nr 2 w Darłowie – dziewczynkę, która ma 6 lat i zaczyna uczyć się gry w tą fascynującą grę. Młodzież i dzieci były pod opieką nauczycieli i rodziców. Były rozmowy o szachach, pojedynki, mecz symultana z Arturem Śmiechem, tosty, herbatka z cytrynką, ciastka i pizza. Udział wzięło około 30 osób. Impreza bardzo udana. Zadowoleni goście, gospodarze i dyrektor szkoły.
          Organizator Tomasz Mielczarek zapowiedział, że następna SZACHOWA SOBOTA odbędzie się jeszcze przed feriami zimowymi. Zapraszamy!

Tomasz Mielczarek
        • Rajd Niepodległości

• 05.12.2022 20:28

• 26 listopada br. 50. Wielopoziomowa Drużyna Harcerska im. W. Sikorskiego w Kopnicy wzięła udział w XIX Rajdzie Niepodległości Hufca ZHP Sławno. Kilkugodzinną zbiórkę gromad i drużyn rozpoczęliśmy apelem, a następnie udaliśmy się na trasę miejskiej gry terenowej. Naszym zadaniem było odnaleźć punkty kontrolne i wykonać zadania. Były to szyfry, krzyżówki, wykreślanki oraz test wiedzy o tematyce niepodległościowej. Po powrocie do Domu Harcerza na wszystkich uczestników czekała gorąca grochówka. Następnym punktem rajdu był II Przegląd Piosenki Patriotycznej, podczas którego swoje umiejętności wokalne zaprezentowali Klaudia Góra i Beniamin Walasek. Rajd zakończył się wręczeniem dyplomów oraz słodkich upominków, a także podziękowaniem dla drużynowych za przygotowanie jednostek do udziału w hufcowym projekcie  „Moja Niepodległa".
          phm. Anida Krawiecka

• Przedszkolaki czytelnikami

• 04.12.2022 22:15
        •       Już od kilku lat w naszej szkole przygoda dzieci z książką rozpoczyna się w oddziałach przedszkolnych. Chodzi o to, aby dzieci miały kontakt z bibliotek od najmłodszych lat. Pasowanie na czytelnika poprzedzone było spotkaniami z panią bibliotekarką, która w ramach „Poranków z baśnią” przybliżała dzieciom świat literatury dziecięcej.
                W środę  30.11.2022 r. przedszkolaki przyszły do biblioteki, aby wypożyczyć pierwsze w swoim życiu książki. Pani bibliotekarka opowiedziała dzieciom o tym co to jest biblioteka, czym różni się od księgarni, przedstawiła podstawowe zasady korzystania ze zbiorów oraz powiedziała jak dbać o książki. Potem odbyło się uroczyste pasowanie. Każdy nowy czytelnik dostał pamiątkowy dyplom oraz karteczki z „Prośbami książki” oraz zasadami zachowania w bibliotece. Następnie dzieci wypożyczały książki. Wybierały je spośród bajek przygotowanych na wystawce.
                Mamy nadzieję, że wspólne czytanie oraz wczesny kontakt z biblioteką rozbudzi w przedszkolakach zainteresowania czytelnicze, maluchy pokochają książki i w przyszłości staną się częstymi bywalcami naszej biblioteki.

Renata Nowicka - nauczyciel bibliotekarz

• Dzień życzliwości

• 30.11.2022 21:07
        • 21 listopada przypada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Święto to jest doskonałą okazją, by przekazać innym ciepłe słowa i przesłać odrobinę uśmiechu. W naszej szkole tego dnia można było wysłać wiadomość, wrzucając ją do specjalnie przygotowanej "Skrzynki życzeń i pozdrowień" . Następnie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego dostarczyli wszystkie serdeczne liściki do wskazanych adresatów. Dzisiejszy dzień upłynął nam w miłej atmosferze, a jego obchody uświadomiły nam, że warto być życzliwym nie tylko od święta.

Urszula Paszkiewicz
          Alina Kozłowska