• „Sprzątania Świata” w Kopnicy

• 26.09.2022 22:11
        • W piątek 23 września, uczniowie Naszej szkoły uczestniczyli w Sprzątaniu Świata -2022- „Wszystkie śmieci są nasze”. Ta coroczna impreza jest jedną z najbardziej atrakcyjnych akcji związanych z nauką o dbanie o otaczającą nas przyrodę. W tym szczególnym wrześniowym dniu uczniowie sprzątali okolicę, drogę, tereny przyległe do posesji szkoły. Natomiast uczniowie klasy V i VI sprzątali odcinek wybrzeża morskiego w okolicach Wicia. Akcja miała na celu pokazanie uczniom, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci ,lecz głownie zmiana nawyków w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami, selektywna zbiórka i recykling. Pamiętajmy -zmiany zaczynają się od małych rzeczy, które w perspektywie czasu wielokrotnie powtarzane stają się wielkie. Dzięki takim akcjom żyjemy w czystym środowisku.
        • Dzień Języków Obcych

• 17.06.2022 09:05
        • W dniu 10.06.2022 r. w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych. Udział w tym wydarzeniu wzięli uczniowie klas 4-8. Ich zadaniem było przygotowanie piosenki/występu w języku obcym, który wcześniej wylosowali, wykonać emotikonkę nawiązującą do wylosowanego kraju, a także przygotować przekąski charakterystyczne dla danej kuchni, które następnie były sprzedawane na korytarzu szkolnym. Najbardziej rozchwytywana okazała się być kuchnia włoska, na której stoisku mogliśmy zakupić kawałki pizzy lub tiramisu.
          Klasa 4 reprezentowała język niemiecki, klasa 5 język włoski, klasa 6 język angielski, klasa 7 język hiszpański, a klasa 8 język francuski.
          Występy wszystkich klas były oceniane przez Jury. Ocenie podlegała również emotka.
          Wszystkie klasy wykazały się kreatywnością i zaangażowaniem, jednakże pierwsze miejsce zdobyła klasa ósma, zdobywając tym samym voucher na klasowe wyjście na pizzę, drugie miejsce należało do klasy siódmej, a trzecie do klasy szóstej. Obie te klasy wygrały voucher na klasowe wyjście na lody.
          Tego dnia zabawa była przednia.
          Pragniemy również poinformować, że pieniądze zebrane podczas sprzedaży przekąsek zostaną przekazane na pomoc Ukrainie. Jest to kwota 133,50 zł.
          Nagrody dla pierwszych trzech miejsc zostały sfinansowane z budżetu Rady Rodziców.
          Serdeczne dziękujemy uczniom i wychowawcom klas za świetną zabawę !
          Beata Kolanek
          Linda Surdel
          Marta Wrzesińska
        • XIV Zlot Hufca ZHP Sławno - Jarosławiec

• 17.06.2022 08:52
        • W dniach 03-05 czerwca 2022 r. zuchy i harcerze z 50. Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej im. W. Sikorskiego w Kopnicy przebywali w Stanicy Harcerskiej „Leśna Polana” w Jarosławcu, gdzie odbył się XIV Zlot Hufca ZHP im. WOP w Sławnie.
          Zlot pn. "W krainie baśni ” zainaugurowano apelem oraz odczytaniem rozkazu specjalnego komendanta hufca. Następnie drużyna wzięła udział w obrzędowym ognisku, podczas którego zaprezentowała swoje osiągnięcia w mijającym roku harcerskim.
          Sobotnie przedpołudnie to warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, podczas których zlotowicze dowiedzieli się jak wzywać pomoc w razie wypadku, w jaki sposób ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej oraz ćwiczenia resuscytacji oddechowo-krążeniowej na fantomach. Dalsza część dnia upłynęła na realizacji zajęć programowych, czyli prezentacja bajki "Kopciuszek", udział w Festiwalu Piosenki Bajkowej, Zuchowej i Harcerskiej „Gama”, przemarsz do Jarosławca w celu wykonania wspólnego zdjęcia przy Pomniku Rybaka oraz bajkowa nocna gra terenowa.
          Niedziela to czas do dyspozycji drużyn i jak zawsze wyjście na lody, gofry i zakupowe szaleństwo.
          XIV Zlot Hufca ZHP Sławno zakończono apelem podsumowującym, na którym drużynom wręczono okolicznościowe dyplomy.
          phm. Anida Krawiecka
        • Mistrzostwa Gminy Darłowo szkół gimnazjalnych w trójboju lekkoatletycznym 2022

• 17.06.2022 08:40

• W dniu 30 maja 2022 r. przy pięknej wiosennej pogodzie na boisku Szkoły Podstawowej im. Ludzi Morza w Kopnicy odbyły się Mistrzostwa Szkól Gminy Darłowo w Trójboju Lekkoatletycznym. Reprezentacje szkół składające się trójki dziewcząt i trójki chłopców rywalizowały w skoku w dal, rzucie w tył piłką lekarską i biegu na 1000 / 750 metrów. Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła szkoła w Kopnicy przed SP Stary Jarosław, na trzecim miejscu rywalizację ukończyła SP w Dąbkach a tuz za podium uplasowała się SSP w Jeżyczkach.

Naszą szkołę reprezentowali:
          - Oliwia Konopka
          - Oliwia Pęcherz
          - Wiktoria Tatarzyn
          - Kacper Kolanek
          - Tomasz Krakowiak
          - Robert Goska

Gratulacje dla wszystkich uczestników za wspaniała rywalizacje i sportowe emocje. Sportowcy wykazali się dużym zaangażowaniem i wysokim poziomem sportowym.

Serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji i przebiegu imprezy:
          - Urząd Gminy Darłowo
          - Uczniowie i pracownicy SP im. Ludzi Morza w Kopnicy
          - wszystkim uczestnikom zawodów i ich opiekunom

Artur Szarycz

• Wyjazd do Pomeranii 19.05.2022

• 17.06.2022 08:32
        • Uczniowie klasy IV i V uczestniczyli w majówkowym wyjeździe do Rodzinnego Parku Rozrywki POMERANIA w Dygowie. Korzystali z wielu atrakcji na świeżym powietrzu i w hali zabaw. Wyjazd miał na celu integrację grupy i umiejętność wykorzystania w zabawach zasad fair play. Największą atrakcją była podróż po akwenie wodnym, gdzie trzeba było wykazać się umiejętnością sterowania i poruszania się pojazdem wodnym.
          Wyjazd dostarczył uczniom mnóstwo atrakcji i niezapomnianych wrażeń. Podsumowaniem wyjazdu była wizyta w McDonald's i delektowanie się ulubionymi przysmakami. Grupa była zdyscyplinowana i w pełni zorganizowana.
          Alicja Kozielec
          Anna Kowalik