• Lektura inaczej

• 09.02.2023 21:52
        • Piątoklasiści i siódmoklasiści w ostatnim czasie udowodnili, że praca z lekturą wcale nie musi być nudna, a wręcz przeciwnie- może okazać się świetną zabawą. W ramach cyklu lekcji poświęconych omawianiu wybranych dzieł literackich uczniowie stworzyli projekty związane z ich tematyką. I tak w klasie piątej powstała makieta ukazująca bogów greckich wraz z ich atrybutami. Natomiast w klasie siódmej uczniowie skupili się na wędrówce Małego Księcia i odtworzyli trasę jego podróży. Dzięki takiej formie zajęć wszyscy aktywnie w nich uczestniczyli, chętnie zabierali głos i omawiali efekty swojej pracy.

Alina Kozłowska
        •  Święto  Języka  Ojczystego w naszej szkole
        • Święto  Języka  Ojczystego w naszej szkole

• 09.02.2023 21:52

•          W tym tygodniu w naszej szkole uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w wielu działaniach związanych z obchodami Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, który przypada na 21 lutego. Na szkolnych korytarzach pojawiły się wykonane przez uczniów plakaty związane tematycznie z zagadnieniami poprawności językowej. Na lekcjach języka polskiego wszyscy wykonywali różnorodne zadania, brali udział w grach i konkursach tematycznych.
                   Uczniowie mieli również okazję rozwinąć swoje talenty poetyckie. W konkursie literackim na własny wiersz w kategorii klas IV-VI pierwsze miejsce zdobyła Majka Gibas (kl.VI), natomiast wśród uczniów klas VII-VIII – Nikola Chyżewska (kl.VII). Na wyróżnienia zasłużyły również utwory Blanki Fornal (kl.V)  i Klaudii Góry (kl.VII).
                   Rozegrano także coroczny konkurs o tytuł Szkolnego Mistrza Języka Polskiego, tym razem w z użyciem aplikacji Kahoot. Wśród uczniów klas IV-VI najlepsza okazała się Maja Soroko, natomiast w klasach VII-VIII szkolnym mistrzem została Wiktoria Tatarzyn.  W konkursie  przyznano także specjalne wyróżnienie - tytuł Nadziei Polonistów ;-). W tym roku zasłużył na nie Jędrzej Stosik z klasy IV.
                   Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, a laureatom składamy gratulacje.
          Mamy nadzieję, że młodzież naszej szkoły będzie dbała o swój język ojczysty także na co dzień.

Alina Kozłowska, Barbara Nalepa

• Mistrzostwa Szkół Podstawowych Gminy Darłowo w rzucance siatkarskiej

• 09.02.2023 21:47
        • Kopnica, 9 lutego 2023 r.
          Za nami rywalizacja uczniów klas 4-6 Gminy Darłowo w uproszczonej grze w  piłkę siatkową. Rywalizacja młodych sportowców stała na wysokim poziomie a emocji sportowym nie było końca.
          Wyniki:
          1. SP Dąbki
          2. SP Kopnica
          3. SSP Jeżyczki
          4. SSP Słowino
          5. SSP Dobiesław

MVP czyli najwartościowszym graczem został zawodnik zwycięskiej drużyny Miłosz Buss.

Nasza szkoła wystąpiła w składzie:
          Jędrzej Stosik, Lena Karyś, Blanka Fornal, Oliwia Rogala, Dominik Chojnacki, Kamil Chyżewski, Rafał Goska, Maja Gibas, Mikołaj Fornal, Marcel Karyś, Adrian Wysocki i rozegrała wspaniały turniej , gratulujemy!
          Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w zawodach i sportową rywalizację.
          Artur Szarycz

• Styczniowy Dzień Dziwaka

• 05.02.2023 21:09
        • Dnia 20 stycznia, zgodnie z wcześniejszymi zapewnieniami, Samorząd Uczniowski zorganizował II Szkolny Dzień Dziwaka. Święto to zostało połączone z tanecznymi przerwami, gdzie każdy mógł zaprezentować swój strój i wyszaleć się do woli. Podczas zabawy wszystkie oryginalne przebrania zostały poddane wnikliwej ocenie jury, dzięki czemu wybrano Najdziwniejszego Szkolnego Dziwaka. Tytuł ten otrzymał Mikołaj Fornal z kl. VI, a Julia Dawidowicz z kl. V i Kacper Macul z kl. VII zdobyli wyróżnienia w naszym plebiscycie.

Dziękujemy wszystkim za świetną zabawę, a przede wszystkim za luz i dystans do siebie.

Alina Kozłowska

• Lepiej zapobiegać niż leczyć ……

• 13.12.2022 20:43
        • W piątek - 09.12.2022 w klasie VI odbyło się spotkanie podsumowujące zakończenie realizacji programu unijnego -" Lepiej zapobiegać niż leczyć -profilaktyka wad postawy u dzieci w klasach V". Przy współpracy NZOZ Ars Medica –w Sławnie i Mobilnego Gabinetu Rehabilitacji - Pani mgr Urszuli Panek – fizjoterapeutki rozpoczęliśmy realizację w/w projektu w czerwcu, a po wakacyjnej przerwie kontynuowaliśmy zajęcia do grudnia 2022. W trakcie tych czterech miesięcy Nasi uczniowie na podstawie diagnozy i badania lekarskiego zostali objęci dedykowanym programem gimnastyki korekcyjnej. Uczestniczyli w zajęciach grupowych oraz indywidualnych, podczas których poznali rolę fizjoterapii, zagadnienia wad postawy oraz aktywności wspierających ich rozwój fizyczny. Na zakończenie programu dzieci otrzymały zestawy ćwiczeń w celu przedłużenia terapii wad postawy, a także gadżet z maskotką programu T-Rexem. Mamy nadzieję ,że zajęcia przyczynią się do większej aktywność ruchowej uczniów i eliminacji nieprawidłowych nawyków, które są przyczyny wad postawy u dzieci.
          Alicja Kozielec

Informacje o projekcie: