• Szkoła Krokodylka Tirka

• 02.11.2022 23:15
      • 24 października 2022 roku uczniowie klas 1-3 wzięli udział w lekcji on-line Szkoła Krokodylka Tirka prowadzonej przez przedstawiciela  Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego
        Prowadzący zapoznał uczniów ze specyfiką pracy Inspekcji Transportu Drogowego, wyjaśnił skąd się wzięła maskotka - Krokodylek Tirek oraz  omówił przepisy i zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa najmłodszych, tj.
        • zasady poruszania się po drogach i stosowania się do sygnalizacji świetlnej,
        • bezpieczeństwa w podróży (w tym stosowania pasów bezpieczeństwa),
        • konieczności noszenia elementów odblaskowych,
        • identyfikację służb ratunkowych oraz umiejętność ich prawidłowego powiadamiania.
        Zajęcia były uatrakcyjnione filmami animowanymi i zagadkami, na które uczniowie bardzo chętnie i prawidłowo odpowiadali:)
        Eliza Zalewska – Kryściak