• 03.04.2022 21:33
        • W piątek 25.03.2022r w naszej szkole odbył się „Dzień bez plecaka”. To zabawa, w której  wszyscy chętni uczniowie i nauczyciele przychodzą bez plecaków i toreb. Zabawa polegała na tym, by jednocześnie przynieść wszystkie przybory do szkoły. Liczyła się pomysłowość i kreatywność. Humory dopisywały, wszyscy się świetnie bawili, królowała pomysłowość.

Dziękujemy za super zabawę!

• Światowy Dzień Wody

• 15.05.2022 23:41
        • 22 marca obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Wody z PAH – pod hasłem „Wody podziemne - uwidocznienie niewidocznego widocznym”. Była to świetna okazja, aby przyjrzeć się bliżej problemowi zmniejszających się cennych zasobów wody na Ziemi. Akcja miała zwrócić uwagę uczniów na niewielkie zasoby wody pitnej, które posiadamy i, co za tym idzie, konieczność dbania o nie.

Tego dnia dominował na ubraniach uczniów kolor niebieski - symbolizujący wodę. W przededniu Dnia Wody, najmłodsze dzieci, uczęszczające do oddziałów przedszkolnych brały udział w niezwykłych zajęciach przygotowanych przez uczniów klasy VI. Grupa młodych chemików przedstawiła ciekawe eksperymenty, oczywiście z udziałem w roli głównej - wody. Wspaniale było obserwować kolorowe wulkany, tańczące rodzynki, tęczę a nawet napięcie powierzchniowe wody. Przedszkolaki z uwagą śledziły doświadczenia, biorąc w nich czynny udział. Trzeba również podkreślić, że najmłodsi wykazali się nie małą wiedzą dotyczącą zjawisk pogodowych. Bezbłędnie odpowiadali na zagadki dotyczące wody. W nagrodę wszystkie Przedszkolaki otrzymały po butelce wody i zadeklarowały chęć mówienia, o konieczności oszczędzania wody swoim najbliższym - co nas oczywiście bardzo cieszy.

Uczniowie IV-VIII w ramach święta wody brali udział w klasowym konkursie „Woda=życie”, rozwiązywali zadania matematyczne, quizy, rebusy, krzyżówki, wykreślania - wodne wyrazy, grali w sudoku, analizowali mapę świata z zasobami wodnymi kontynentów oraz oglądali animację ,,Oszczędzanie wody to za mało”. Uzupełnieniem była prezentacja multimedialna podejmująca m.in. następujące tematy: właściwości wody, jej znaczenie, obieg wody w przyrodzie, zanieczyszczenie wody, występowanie wody w przyrodzie, oczyszczanie i ochrona wód.

Mamy nadzieję, że szereg działań podjętych tego dnia w naszej szkole uświadomił każdemu, że woda jest największym skarbem i każdy z nas powinien ją chronić, cenić, szanować i we właściwy sposób wykorzystywać.

Alicja Kozielec

Izabela Drapińska-Walasek

• XXII turniej piłki nożnej

• 03.04.2022 21:31
        • XXII turniej piłki nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarka” za nami. W Sławnie odbył się etap rejonowy imprezy piłkarskiej, gdzie nasi uczniowie wywalczyli drugie miejsce. Zwycięstwo nad drużyną z Dobiesławia i przegrana ze szkołą w Niemicy nie pozwoliła na awans do finału wojewódzkiego, lecz pokazała, że nasi sportowcy mają wielkie serca do walki. Dziękujemy za zaangażowanie i piękne sportowe emocje.

Nasza szkolna drużyna wystąpiła w składzie:

Rafał Goska

Marcel Karyś

Mikołaj Fornal

Patryk Szydłowski

Olaf Boroń

Adrian Wysocki

Beniamin Walasek

Dominik Chojnacki

Kamil Chyżewski

Maksymilian Kolanek

Artur Szarycz

• Pierwszy Dzień Wiosny – Przedszkolaki

• 03.04.2022 21:31
        • W pierwszy DZIEŃ WIOSNY najmłodsze przedszkolaki oprócz przywitania tej pięknej pory roku, a tym samym wspólnej radości na sali zabaw, obchodziły Dzień Kolorowej Skarpetki – czyli Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa.

Kolorowym symbolem tego dnia jest założenie skarpetek nie do pary (kolorowe skarpety, koniecznie nie do pary to symbol zespołu Downa – symbol niedopasowanych chromosomów; symbol niedopasowania społecznego).

Anna Kopińska