• eTwinning

• Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ludzi Morza w Kopnicy w maju dołączyli do programu eTwinning. Pani Beata Kolanek nawiązała współpracę ze szkołą z Węgier, z którą będzie realizowała projekt "Wohlbefinden in der Schule". Celem projektu jest stworzenie dobrego samopoczucia dzieci i młodzieży w szkole z jednoczesnym  kształceniem umiejętności posługiwania się językiem obcym.

• Warsztaty ceramiczne

• 25 kwietnia klasa V uczestniczyła w warsztatach ceramicznych w Zagrodzie Jamneńskiej. Na zajęciach uczyli się tradycyjnych technik lepienia z gliny. Wykonywali figurki, naczynia oraz prace płaskie z wykorzystanień różnych wzorów.

• Kwiecień miesiącem wiedzy na temat autyzmu.

• W naszej szkole kwiecień był miesiącem wiedzy na temat autyzmu.

W tym okresie, w ramach zrozumienia i integracji z osobami ze spektrum autyzmu, przeprowadzone zostały różne akcje, które miały na celu zwiększenie świadomości uczniów na temat autyzmu, zwrócenie uwagi na potrzebę większej empatii, tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb takich osób.

Odbywały się lekcje - z wychowawcami klas IV – VIII, psychologiem, pedagogiem, nauczycielem współorganizującym kształcenie i na świetlicy szkolnej - o zrozumieniu autyzmu i osób z zespołem Aspergera, a także rozpoznawaniu i nazywaniu emocji swoich oraz innych osób połączone z zabawami ruchowymi wspierającymi inteligencję emocjonalną dzieci. Uczniowie wykonywali różne prace plastyczne: ,,Razem, nie osobno”, ,,Nasze emocje” na nietypowych materiałach np. prześcieradłach. W ramach solidarności z osobami ze spektrum autyzmu mieliśmy kolorowe piątki, w których przychodziliśmy ubrani w wybranym na ten dzień kolorze. Dzieci zorganizowały czwartkowe kiermasze wypieków, na które wraz z rodzinami przygotowały różne słodkości, a z których dochód został przekazany na pomoc bezdomnym zwierzętom z lokalnego stowarzyszenia ,,My 3 koty i psy”.

Dziękujemy nauczycielom i uczniom za zaangażowanie w ten projekt!

Monika Grodzka i Maja Tomaszewska

• English Masters

• We wtorek 30 kwietnia odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom II edycji konkursu języka angielskiego English Masters. Z tej okazji gościliśmy u nas panią Olgę Rzepecką, właścicielkę szkoły Masterclass w Darłowie, która przedstawiła wyniki. I tak:

– I miejsce zajął Colin Stoltmann,

– II miejsce zajęła Diana Tatarzyn,

– III lokatę uzyskała Oliwia Kołakowska.

Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Agnieszka Szafraniec

• „Żywa lekcja historii” w Kopnicy

•                 6 maja do Szkoły Podstawowej im. Ludzi Morza w Kopnicy zawitali przedstawiciele grupy „Rekonstruktor”, którzy przybliżają dzieciom i młodzieży tajniki historii. Uczniowie zostali przeniesieni w czasy II wojny światowej. Dowiedzieli się, jakie problemy mieli polscy żołnierze oraz ludność cywilna w tym trudnym okresie. Mogli zobaczyć, wziąć do ręki, a nawet przymierzyć elementy umundurowania oraz broni. Głównym tematem było powstanie warszawskie, jego przyczyny, przebieg i skutki.

Młodzież w trakcie „żywej lekcji historii” w bardzo oryginalny sposób „dotknęła” dawnych czasów, o których należy pamiętać i wyciągać z nich wnioski.