• Lepiej zapobiegać niż leczyć ……

• 13.12.2022 20:43
      • W piątek - 09.12.2022 w klasie VI odbyło się spotkanie podsumowujące zakończenie realizacji programu unijnego -" Lepiej zapobiegać niż leczyć -profilaktyka wad postawy u dzieci w klasach V". Przy współpracy NZOZ Ars Medica –w Sławnie i Mobilnego Gabinetu Rehabilitacji - Pani mgr Urszuli Panek – fizjoterapeutki rozpoczęliśmy realizację w/w projektu w czerwcu, a po wakacyjnej przerwie kontynuowaliśmy zajęcia do grudnia 2022. W trakcie tych czterech miesięcy Nasi uczniowie na podstawie diagnozy i badania lekarskiego zostali objęci dedykowanym programem gimnastyki korekcyjnej. Uczestniczyli w zajęciach grupowych oraz indywidualnych, podczas których poznali rolę fizjoterapii, zagadnienia wad postawy oraz aktywności wspierających ich rozwój fizyczny. Na zakończenie programu dzieci otrzymały zestawy ćwiczeń w celu przedłużenia terapii wad postawy, a także gadżet z maskotką programu T-Rexem. Mamy nadzieję ,że zajęcia przyczynią się do większej aktywność ruchowej uczniów i eliminacji nieprawidłowych nawyków, które są przyczyny wad postawy u dzieci.
        Alicja Kozielec

Informacje o projekcie: