•  Święto  Języka  Ojczystego w naszej szkole
      • Święto  Języka  Ojczystego w naszej szkole

• 09.02.2023 21:52

•          W tym tygodniu w naszej szkole uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w wielu działaniach związanych z obchodami Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, który przypada na 21 lutego. Na szkolnych korytarzach pojawiły się wykonane przez uczniów plakaty związane tematycznie z zagadnieniami poprawności językowej. Na lekcjach języka polskiego wszyscy wykonywali różnorodne zadania, brali udział w grach i konkursach tematycznych.
                 Uczniowie mieli również okazję rozwinąć swoje talenty poetyckie. W konkursie literackim na własny wiersz w kategorii klas IV-VI pierwsze miejsce zdobyła Majka Gibas (kl.VI), natomiast wśród uczniów klas VII-VIII – Nikola Chyżewska (kl.VII). Na wyróżnienia zasłużyły również utwory Blanki Fornal (kl.V)  i Klaudii Góry (kl.VII).
                 Rozegrano także coroczny konkurs o tytuł Szkolnego Mistrza Języka Polskiego, tym razem w z użyciem aplikacji Kahoot. Wśród uczniów klas IV-VI najlepsza okazała się Maja Soroko, natomiast w klasach VII-VIII szkolnym mistrzem została Wiktoria Tatarzyn.  W konkursie  przyznano także specjalne wyróżnienie - tytuł Nadziei Polonistów ;-). W tym roku zasłużył na nie Jędrzej Stosik z klasy IV.
                 Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, a laureatom składamy gratulacje.
        Mamy nadzieję, że młodzież naszej szkoły będzie dbała o swój język ojczysty także na co dzień.

Alina Kozłowska, Barbara Nalepa