• XX Zachodniopomorski Festiwal Nauki na Politechnice Koszalińskiej.

• 06.10.2021 23:48
        •

Dnia 30.09.2021 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ludzi Morza z Kopnicy uczestniczyli w XX Festiwalu Nauki na Politechnice Koszalińskiej. W tym roku szkolnym młodzież brała udział w zajęciach doświadczalnych z chemii. Poznali także zasadę działania i zastosowanie kamery termowizyjnej. Ponadto uczestniczyli w pokazie świateł laserowych z efektami specjalnymi.

Monika Grodzka

• Sprzątanie Świata – Polska 2021

• 22.09.2021 23:58
        • Tegoroczna 28 edycja Akcji Sprzątanie Świata – Polska 2021 odbywała się pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę” i kładła nacisk na budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska. 17 września 2021 uczniowie klas I-VIII dobrze przygotowani tzn. zaopatrzeni w worki, rękawice, odpowiedni strój i pozytywnie zmotywowani szczytnym celem akcji wraz z opiekunami wyruszyli na wyznaczone rewiry . Dzieci sprzątały teren wokół szkoły, boiska i drogi wiejskiej w Kopnicy.
          Grupa młodych ekologów z klasy IV i V wyjechała do Wicia, aby posprzątać ok. 1,5 km odcinek plaży. Dzięki sprzyjające, bezdeszczowej pogodzie udało się szybko i sprawnie osiągnąć zamierzone cele.
          Akcja była praktyczną edukacją na rzecz rozwoju zrównoważonego – promocji i kreowaniu postaw przyjaznych środowisku.
          Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział.

Alicja Kozielec
        • Koło szachowe

• 15.09.2021 22:18
        • W dniu 13 września br., na ósmej godzinie lekcyjnej odbyło się pierwsze spotkanie szkolnego koła szachowego. Pomysł na naukę gry w szachy i doskonalenie umiejętności gry okazał się trafiony. Przybyło 13 osób z klas od IV  do VIII. Spotkanie zorganizował i poprowadził szkolny psycholog Tomasz Mielczarek. Uczniowie dowiedzieli się o historii królewskiej gry, nauczyli się jak rozpoczynać grę, opanowali ruchy figur szachowych, opanowali takie pojęcia jak szach, mat, pat i roszada. Na koniec zajęć uczestnicy w parach rozgrywali pierwsze partie. Kolejne spotkanie w następny poniedziałek o 14.10 w sali nr 4. Można jeszcze dołączyć do szachowej rodziny. Serdecznie zapraszamy.

Tomasz Mielczarek

• Festiwal Nauki „Żyj z energią” 2021.

• 07.09.2021 23:00
        • Festiwal Nauki „Żyj z energią” 2021.
          Dnia 07.09.2021 r. w Szkole Podstawowej im. Ludzi Morza w Kopnicy przy współpracy z firmą Wind Service odbył się Festiwal Nauki „Żyj z energią”. W warsztatach brały udział szkoły ze Słowina oraz Starego Jarosławia. Młodzież uczestniczyła w zajęciach o tematyce ekologicznej. Wśród doświadczeń, w których uczniowie brali czynny udział były:
          • SMOG – pokaż mi, a zrozumiem – ogromny słój i mnóstwo dymu
          • Sączki – jak wyglądają nasze płuca po dniu „inhalacji” smogiem
          • Alternatywne źródła energii – demonstracja na małych modelach
          • Wiatr, torba powietrzna i jak wydolne są nasze płuca – sprawdzamy!
          • Wielobarwne ognie, a ekologia – zapalimy czerwony, zielony i żółty płomień
          • Kocioł czarownicy i zadymka – schładzamy uczestników pokazu
          • Sublimacja i kolorowe przemiany – ekolog czarodziej posprząta… kolory
          • Lampa naftowa i in. – nie może zabraknąć kilku słów o rodzimych wynalazkach
          • Przybijamy lodową piątkę, czyli do czego jeszcze służy lateksowa rękawiczka
          • EkoBarwnik – wywar z kapusty w służbie magii
          • Bańkowe ciasto – przenosimy się na moment w świat baśni
          Ponadto uczniowie klas najstarszych dzięki firmie Wind Service pozyskali wiedzę na temat energii wiatrowej i pracy specjalisty ds. serwisu turbin wiatrowych. Zobaczyli również pokaz filmu i zdjęć z budowy i serwisu turbiny wiatrowej. Na koniec spotkania został zorganizowany konkurs z zakresu ekologii, odnawialnych źródeł energii i ochrony środowiska. Dzięki takim przedsięwzięciom uczniowie pogłębili swoją wiedzę dotycząca ekologii oraz odnawialnych źródeł energii.

Monika Grodzka
        • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022.

• 03.09.2021 07:44
        • 1 września miała miejsce inauguracja roku szkolnego 2021/2022. Wszyscy przybyli odświętnie ubrani i uśmiechnięci.

Uczniowie klasy 1 złożyli uroczyste ślubowanie.

“Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.

Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę.

Będę starał się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom
          i nauczycielom”.

Następnie zostali pasowani przez pana dyrektora Rafała Kosowskiego na uczniów naszej szkoły.

Później nastąpiły krótkie spotkania z wychowawcami.

Wszystkim uczniom życzymy, aby ten rok szkolny dał możliwość zdobywania nowej wiedzy, zawierania wielu przyjaźni i był pełen sukcesów.

• Szkoła Podstawowa im. Ludzi Morza w Kopnicy
      • sekretariat@spkopnica.pl