• Plener SOS dla środowiska

• 15.10.2023 20:55

• 5 października uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w "Plenerze SOS dla środowiska" zorganizowanym w Szkole Podstawowej w Starym Jarosławiu. Dla uczniów były przygotowane liczne zabawy i konkursy o treściach ekologicznych. Wszyscy dobrze się bawili, a zwycięzcy otrzymywali drobne upominki.

• Festiwal nauki - Żyj z energią

• 01.10.2023 23:12
        • 28 września 2023 roku w Szkole Podstawowej w Starym Jarosławiu uczniowie klasy ósmej uczestniczyli w Festiwalu Nauki zorganizowanym przez Wind Service i inicjatywę „Żyj z energią”. Rozwiązali test wiedzy z zakresu ekologii i ochrony środowiska, obejrzeli film z budowy turbiny wiatrowej oraz poznali narzędzia wykorzystywane w pracy serwisanta takiej turbiny. Przedstawiciele firmy Wind Service opowiadali o swojej codziennej pracy na farmach wiatrowych. W drugiej części festiwalu, nasi uczniowie pod okiem animatorów fundacji „Mały inżynier”, brali udział w różnego rodzaju eksperymentach i pokazach oraz przeprowadzili zawody robotów z serii Lego Mindstorms.

• XXII Zachodniopomorski Festiwal Nauki - Politechnika Koszalińska

• 01.10.2023 22:20
        • Dnia 28.09.2023 r. uczniowie klas VI Szkoły Podstawowej im. Ludzi Morza z Kopnicy uczestniczyli w XXII Zachodniopomorskim Festiwalu Nauki w Politechnice Koszalińskiej.
          Młodzież brała udział w zajęciach praktycznych, gdzie sprawdzali doświadczalnie twardość wody. Ponadto poznali właściwości i zastosowanie kamery termowizyjnej. Dzięki takim spotkaniom uczniowie zobaczyli jak ciekawa i przydatna jest nauka w życiu codziennym.
        • Próbny alarm przeciwpożarowy.

• 24.09.2023 19:52

• Dnia 22 września 2030 r. w Szkole Podstawowej im. Ludzi Morza w Kopnicy  została przeprowadzona próbna ewakuacja. Celem jej było utrwalenie przez dzieci i pracowników szkoły umiejętności właściwego zachowania się w sytuacji zagrożenia oraz przypomnienie zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego.
          Wszyscy zdali pozytywnie egzamin z ewakuacji w przypadku zagrożenia pożarowego:)

• Sprzątanie Świata 2023

• 20.09.2023 20:02
        • Tegoroczna 30 edycja Akcji Sprzątanie Świata odbyła się pod hasłem Sprzątanie świata łączy ludzi. Akcja wzięła na cel odpady, które często umykają naszym oczom, a które stanowią bardzo duży problem dla środowiska tj. niedopałki papierosów i kapsle.
             15 września 2023 r. cała społeczność szkolna tj. oddział przedszkolny i uczniowie klas I-VIII oraz nauczyciele wyposażeni w niezbędnik wolontariusza tzn. zaopatrzeni w worki, rękawice, odpowiedni strój wyruszyli, by posprzątać teren wokół szkoły, boisko, gminny plac zabaw, wioskę w której mieści się szkoła oraz najbliższe drogi dojazdowe do Kopnicy.
             16 września 2023 r. 50 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska im. Wł. Sikorskiego działająca w naszej szkole posprzątała plażę i wydmy w Darłówku.
             Zamierzone cele zostały osiągnięte!
             Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie.
             Pamiętajmy Nie śmiećmy więcej!