• Profilaktyka jamy ustnej

• 30.03.2023 22:13
        • 29 marca naszą szkołę odwiedziła dziś Pani Magdalena Skrzeczkowska –
          pracownik ds. Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sławnie, która przeprowadziła zajęcia z przedszkolakami i uczniami klas 1-3 na temat profilaktyki próchnicy zębów i higieny jamy ustnej.

• HarcSport

• 30.03.2023 22:12
        • 24 marca zuchy i harcerze z 50. Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej im. W. Sikorskiego w Kopnicy wzięli udział w Powiatowym Turnieju Sportowym "HarcSport" Hufca ZHP w Sławnie, w którym zajęli dwa drugie miejsca i zdobyli tytuł I wicemistrza w kategorii gromad zuchowych i drużyn harcerskich. Gratulujemy! 🥈🏆⚜️
          Sportowe zmagania rozpoczęto apelem, w czasie którego podsumowano zorganizowany wspólnie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Sławnie konkurs plastyczny pn. „Zdrowe i bezpieczne ferie zimowe”, w którym nasza harcerka Blanka Fornal zdobyła III miejsce 🥉. Również gratulujemy!

phm. Anida Krawiecka
        • Turniej Maszyn Wiatrowych 2023

• 27.03.2023 00:48
        • Dnia 22 marca w Zespole Szkół nr 2 w Wejherowie odbył się Ogólnopolski Turniej Maszyn Wiatrowych.
          Naszą szkołę reprezentowała drużyna – „WIATR HALNY”, w skład której wchodziły: Antonina Stosik oraz Maja Włodarczyk uczennice klasy ósmej. Zadaniem uczestników konkursu było zbudowanie modelu turbiny przetwarzającej energię potencjalną wiatru na energię mechaniczną zgodnie z podanymi wytycznymi w regulaminie.  Zgłoszone konstrukcje rywalizowały w trzech kategoriach: największa moc, obroty przy obciążonym wale maszyny oraz moment obrotowy przy zatrzymanym wale turbiny.
          Celem turnieju jest propagowanie wiedzy technicznej związanej z odnawialnymi źródłami energii wśród dzieci i młodzieży, a także zainspirowanie uczniów do majsterkowania w warsztatach.
          Chociaż drużynie nie udało się zakwalifikować do finału, doświadczenie nabyte podczas wykonywania turbiny i jej badaniu na stanowisku pomiarowym powinno zaowocować w przyszłości.

• Pierwszy Dzień Wiosny - klasy 4-8

• 27.03.2023 00:47
        • Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole w tym roku obchodzony był na sportowo. Uczniowie wzięli udział w zawodach drużynowych w dwa ognie, sztafecie oraz rozgrywkach siatkarskich.

• 22.03.2023 18:33
        • W pierwszy dzień wiosny przedszkolaki i uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawczyniami wybrali się do kina "Bajka" w Darłowie na film pt. "Co w trawie gra". Po powrocie do szkoły dzieci spędziły czas na świeżym powietrzu szukając oznak wiosny oraz spacerując w barwnym korowodzie. 🥀