• Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty

• 23.05.2021 23:58
        • 13 maja 2021 roku odbył się Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty, do którego przystąpili uczniowie klasy trzeciej. To coroczna akcja Operonu mająca na celu podsumowanie pierwszego etapu edukacji. Składa się z trzech części: polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej. W tym roku motywem przewodnim arkusza z języka polskiego były marzenia, zaś części matematycznej i przyrodniczej – agroturystyka.
          Życzymy wszystkim uczniom uzyskania jak najwyższych wyników!!!

• Dzień Europejski

• 10.05.2021 20:40
        • 9 maja obchodzony jest Dzień Europejski. Z tej okazji uczniowie klasy szóstej przygotowali śniadanie europejskie. 9 maja 1950 roku Robert Schuman ogłosił plan, który dotyczył powołania pierwszej organizacji koordynującej współpracę między państwami, co wpłynęło na rozpoczęcie procesu integracji europejskiej.

Lucyna Wyrosławska

• Mój fantastyczny obraz

• 10.05.2021 20:08
        • W kwietniu na zajęciach świetlicowych odbyło się spotkanie online w klasach I – IV pod hasłem „Tu tworzy się piękno regionu – spotkanie z artystą malarzem z Darłowa panem Arkadiuszem Szymczakiem”.
          Pan Arkadiusz maluje na płótnie od 15 r.ż. i w swoich dziełach pokazuje piękno naszego regionu: pejzaże, zabytki, obrazy marynistyczne, ale także tworzy nietypowe wizje swoich własnych fantastycznych światów.  Jego dzieła wystawiane są na wystawach w Polsce i za granicą.
          Dzieci poznały artystę, tajniki powstawania jego obrazów oraz jego dzieła, które bardzo im się podobały. Niektórzy uczniowie stworzyli swoje fantastyczne obrazki, które prezentujemy poniżej.

Maja Tomaszewska

• Zda(o)lni

• 21.03.2021 12:19
        • Tak się życie potoczyło, że niektórzy nasi uczniowie w ciągu ostatniego roku zaledwie kilka tygodni spędzili w szkole. Nie znaczy to jednak, że zniknęli, a na zdalnych lekcjach zawsze jest nudno.  Nasi uczniowie klas starszych są nie tylko zdalni, ale także zdolni i twórczy.

Na dowód, na pożegnanie zimy, kilka zdjęć od klasy VII, która wykonała je w ramach projektu „Zimowe impresje” na lekcji plastyki.

Barbara Nalepa

• Szkoła Podstawowa im. Ludzi Morza w Kopnicy