• SZACHOWA SOBOTA

• 07.12.2022 12:07
      • W ubiegłą sobotę, 3 grudnia br. w Szkole Podstawowej im. Ludzi Morza w Kopnicy, odbyła się
        SZACHOWA SOBOTA. To pierwsza taka impreza, organizowana przez Koło Szachowe HETMAN, działające od ubiegłego roku szkolnego. Tym razem chcieliśmy zintegrować dzieci i młodzież grające w królewską grę. Gościliśmy dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Darłowie oraz przedszkolaka z Przedszkola nr 2 w Darłowie – dziewczynkę, która ma 6 lat i zaczyna uczyć się gry w tą fascynującą grę. Młodzież i dzieci były pod opieką nauczycieli i rodziców. Były rozmowy o szachach, pojedynki, mecz symultana z Arturem Śmiechem, tosty, herbatka z cytrynką, ciastka i pizza. Udział wzięło około 30 osób. Impreza bardzo udana. Zadowoleni goście, gospodarze i dyrektor szkoły.
        Organizator Tomasz Mielczarek zapowiedział, że następna SZACHOWA SOBOTA odbędzie się jeszcze przed feriami zimowymi. Zapraszamy!

Tomasz Mielczarek