• Spotkanie z ciekawym człowiekiem w Kopnicy

• 31.01.2024 22:32

•                 31 stycznia 2024 r. Szkołę Podstawową im. Ludzi Morza w Kopnicy odwiedził niecodzienny gość. Uczniowie mieli okazję spotkać się z Panem Januszem Chomontkiem – wielokrotnym rekordzistą Księgi Guinnessa. Pan Janusz m. in. pobił rekord Diego Armando Maradony w podbijaniu piłki nożnej (35 tys. razy). Przeszedł także 100 km żonglując piłką bez żadnego upadku, co zajęło mu 18 godzin. Podbijał także piłeczką ping-pongową 12 tys. razy.
          Pan Chomontek opowiedział nam o swoich spotkaniach z Leo Messim, Cristiano Ronaldo, czy Janem Pawłem II. Udowadniał, że chłopak , pochodzący tak jak on ze wsi, ciężką pracą może spełnić swoje marzenia i osiągnąć wielkie sukcesy.

• SZTUKA EMOCJI.

• 15.11.2023 17:15

• Obecny rok szkolny to nowe projekty i wyzwania. Szkoła Podstawowa im. Ludzi Morza w Kopnicy przystąpiła do realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Sztuka Emocji”. Ideą przedsięwzięcia jest przybliżanie dzieciom świata emocji poprzez połączenie treści psychologicznych z dziedzinami sztuki. W październiku było o zdziwieniu poprzez fotografię.  Zajęcia to wspaniała nauka przez zabawę, w której wielu podopiecznych ujawnia swoje talenty, także aktorskie. Spotkania zadziałały też integracyjnie, ku zadowoleniu dzieci i prowadzących. Są realizowane, pilotażowo, w obu oddziałach przedszkolnych oraz 1 klasie szkoły podstawowej. Każdy miesiąc to nowa emocja i rodzaj sztuki. „Sztukę Emocji” prowadzą nauczycielka świetlicy Maja Tomaszewska i szkolny psycholog Tomasz Mielczarek. Zdjęcia oddają lepiej to, co się działo.

Tomasz Mielczarek

• 12.11.2023 20:16
        • 🇵🇱 Narodowe Święto Niepodległości 🇵🇱 to święto, które corocznie obchodzimy w dniu 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji w piątek 10 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Było poważnie, dostojnie, momentami wzruszająco, ale też zabawnie i radośnie. Uczniowie klasy czwartej i ósmej zabrali nas w podróż w czasie przez stulecia – począwszy od XVIII wieku aż po wiek XX. Opowiedzieli nam o rozbiorach, państwach zaborczych i ich polityce wobec Polski, powstaniach okupionych krwią wielu Polaków i – w końcu, o wyzwoleniu, czyli odzyskaniu upragnionej wolności i niepodległości.
          Młodsi uczniowie – z klasy trzeciej i oddziału przedszkolnego B, zauroczyli nas przepięknymi recytacjami i wykonaniami piosenek. Przypomnieli nam, jaki piękny mamy kraj i powiedzieli, za co kochają naszą Ojczyznę. Wykazali się przy tym umiejętnością gry na instrumentach oraz kreatywnością, tworząc układ choreograficzny z rekwizytami i flagą. Na koniec głos zabrał dyrektor szkoły, pan Rafał Kosowski, który podkreślił rangę nadchodzącego święta i skalę poświęceń naszych przodków.

Agnieszka Szafraniec
          Joanna Noworolnik
        • Szkolny konkurs literacki

• 15.10.2023 21:00
        • Szkolny konkurs literacki
          „Fantastyczny świat morza”  rozstrzygnięty!

W ostatnią środę, 11.10.2023 r., został rozstrzygnięty szkolny konkurs literacki „Fantastyczny świat morza”. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV – VI , którzy stworzyli wspaniałe opowiadania, baśnie i legendy związane z morzem.
                          Pierwsze miejsce zdobyła Blanka Fornal z klasy VI, drugie – Jędrzej Stosik z klasy V, a trzecie  - Hanna Góra z klasy VI. Na wyróżnienie za swoje pracy zasłużyli także Lena Karyś (kl. V) oraz Wiktor Gibas (kl.VI).
          Fragmenty morskich opowieści przeczytać można w sali nr 8.
                          Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy, a laureatom serdecznie gratulujemy.

Alina Kozłowska i Barbara Nalepa

• Wyjazd do Komendy Powiatowej Policji w Sławnie

• 09.10.2023 19:24
        • W miniony czwartek 5 października kl. VIII uczestniczyła w wyjeździe do Komendy Powiatowej Policji w Sławnie. W ramach zajęć edukacja dla bezpieczeństwa Pani st. asp. Kinga Warczak oprowadziła uczniów po całym kompleksie. Opowiedziała o pracy policjantów,w terenie jak i w biurach komendy. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć, jak wygląda praca oficera dyżurnego. Zwiedzili pokój przesłuchań, cele zatrzymanych oraz strzelnicę. Na koniec Pani Kinga opowiedziała, jak można zostać policjantem, jakie należy mieć wykształcenie i zachęciłą do kandydowania w przyszłości na stanowisko policjanta.