• 12.11.2023 20:16
      • 🇵🇱 Narodowe Święto Niepodległości 🇵🇱 to święto, które corocznie obchodzimy w dniu 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji w piątek 10 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Było poważnie, dostojnie, momentami wzruszająco, ale też zabawnie i radośnie. Uczniowie klasy czwartej i ósmej zabrali nas w podróż w czasie przez stulecia – począwszy od XVIII wieku aż po wiek XX. Opowiedzieli nam o rozbiorach, państwach zaborczych i ich polityce wobec Polski, powstaniach okupionych krwią wielu Polaków i – w końcu, o wyzwoleniu, czyli odzyskaniu upragnionej wolności i niepodległości.
        Młodsi uczniowie – z klasy trzeciej i oddziału przedszkolnego B, zauroczyli nas przepięknymi recytacjami i wykonaniami piosenek. Przypomnieli nam, jaki piękny mamy kraj i powiedzieli, za co kochają naszą Ojczyznę. Wykazali się przy tym umiejętnością gry na instrumentach oraz kreatywnością, tworząc układ choreograficzny z rekwizytami i flagą. Na koniec głos zabrał dyrektor szkoły, pan Rafał Kosowski, który podkreślił rangę nadchodzącego święta i skalę poświęceń naszych przodków.

Agnieszka Szafraniec
        Joanna Noworolnik