• Kopnica prawem stoi!

     •                

            26 kwietnia odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Akademia Wiedzy o Prawie organizowanego przez Krajową Izbę Radców Prawnych. W ustnych zmaganiach prowadzonych na platformie internetowej cały okręg reprezentowała uczennica ósmej klasy Szkoły Podstawowej im. Ludzi Morza w Kopnicy – Zofia Koman, która w trakcie swej wypowiedzi wyjaśniała komisji m.in. różnice między prawem powszechnym a lokalnym oraz opowiadała o specyfice zawodów prawniczych. Zosia zajęła 12. miejsce w Polsce i uzyskała tytuł finalisty. To już trzecia osoba z Kopnicy z takim osiągnięciem w ostatnich czterech latach (w zeszłym roku konkurs zawieszono).

      Bardzo się z tego powodu cieszymy, a naszej ósmoklasistce gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                                                                                                 Rafał Kosowski

     • "Mój ulubiony bohater historyczny"

     • 20 kwietnia zakończyliśmy konkurs z okazji uczczenia uchwalenia konstytucji 3 maja "Mój ulubiony bohater historyczny". Jury w składzie Pani Monika Grodzka oraz Pani Barbara Nalepa wybrało zwycięzców.
      W kategorii klas1 – 4

      1. miejsce Alicja Handtke,
      2. miejsce Jędrek Stosik,
      3. miejsce Maja Soroko.

      W kategorii klas 5 – 8

      1. miejsce Łucja Tomaszewska,
      2. miejsce Antonina Stosik,
      3. miejsce Jakub Kosur.

      Przyznano także wyróżnienie dla najmłodszej uczestniczki Hanny Równickiej.
      Wszystkim zwycięzcom gratulujemy.
      Wręczenie nagród nastąpi po powrocie dzieci do szkoły.

      Lucyna Wyrosławska

     • Kopnica na medal!

     •                 Zakończył się etap okręgowy Ogólnopolskiej Akademii – Konkursu Wiedzy o Prawie organizowany przez Krajową Radę Radców Prawnych. To trudna rywalizacja, której celem jest poszerzenie i pogłębienie wiedzy o prawie oraz wzrost świadomości prawnej młodzieży oraz propagowanie związków prawa polskiego z międzynarodowym. Niezmiernie miło nam poinformować, że pierwsze miejsce uzyskała uczennica Szkoły Podstawowej im. Ludzi Morza w Kopnicy – Zofia Koman. Nasza ósmoklasistka najlepiej poradziła sobie z testem wielokrotnego wyboru, który uczestnicy wykonywali zdalnie podczas wizualnego połączenia w aplikacji Zoom i będzie reprezentować cały okręg w ogólnopolskim finale, który odbędzie się 26 kwietnia. Czeka ją tam ustna odpowiedź na trzy wylosowane pytania.

                      Gratulujemy i życzymy sukcesu w finale.

       

                                                                                                                                                                   Rafał Kosowski

     • „Łączy nas pamięć”

     • 19 kwietnia przypada rocznica powstania w getcie warszawskim. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile.

      Żonkil jest symbolem zbiorowej pamięci. Akcji towarzyszy hasło "Łączy nas pamięć", które podkreśla siłę wspólnoty, znaczenie solidarności, potrzebę dialogu ponad podziałami. Dlaczego żonkil? Marek Edelman ostatni przywódca Żydowskiej Organizacji Bojowej, który przeżył likwidację getta, przez lata pielęgnował pamięć o wydarzeniach z 1943 roku.
      W rocznicę pamięci powstania przynosił pod pomnik żółte żonkile, aby oddać hołd poległym.

      W tym roku uczniowie naszej szkoły także uczcili tą pamięć robiąc sobie zdjęcia z żonkilem. Jest to forma oddania hołdu jaką, w tym roku ogłosiło muzeum.

      Lucyna Wyrosławska

     • Prawnicy z Kopnicy!

     •                 Miło nam przekazać informację o kolejnych sukcesach uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Ludzi Morza w Kopnicy. Właśnie otrzymaliśmy wyniki I etapu Ogólnopolskiego  Konkursu „Akademia Wiedzy o Prawie”, którego organizatorem jest Krajowa Izba Radców Prawnych. To niebywale trudne zmagania dla tak młodych ludzi, ponieważ dotyczą zagadnień prawnych, które nawet dorosłym sprawiają spore problemy. Do etapu okręgowego awansowały trzy uczennice ósmej klasy: Zofia Koman, Maria Zgagacz i Julia Kujawa.

      Trzymamy kciuki i życzymy awansu do etapu centralnego.

       

      Rafał Kosowski

     • Finaliści z Kopnicy!

     • Finaliści z Kopnicy!

                      Właśnie ogłoszono ostateczne wyniki konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty. Te najważniejsze zmagania przeprowadzono stacjonarnie w reżimie sanitarnym. Miło nam poinformować, że uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ludzi Morza w Kopnicy podtrzymali szkolną tradycję i również w tym roku uzyskali tytuły finalistów, tym razem aż w trzech konkursach. Maria Zgagacz (kl. VIII) znalazła się w czołówce województwa z języka polskiego i geografii, a czwartoklasistka – Maja Soroko – z języka niemieckiego.

                      Serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników finalistkom, rodzicom i nauczycielom przygotowującym do rywalizacji.

       

      Rafał Kosowski

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa im. Ludzi Morza w Kopnicy
    • sekretariat@spkopnica.pl
    • urszula.paszkiewicz@spkopnica.pl
    • 94-315-55-72
    • Kopnica 24 76-150 Darłowo Poland
  • Galeria zdjęć

    brak danych