• Dla Niepodległej w Kopnicy!

• 22.11.2022 16:11

•             22 listopada 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Ludzi Morza w Kopnicy odbył się V Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej. Uczniowie z 12 szkół powiatu sławieńskiego rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych. Patronem konkursu był Starosta Powiatu Sławieńskiego – Pan Wojciech Wiśniowski oraz Wójt Gminy Darłowo – Pan Radosław Głażewski.
                    Repertuar był bardzo zróżnicowany. Uczestnicy, ośmieleni wykonaniem dwóch utworów przez ukraińskie uczennice z Dąbek, zaprezentowali pieśni pochodzące z okresu legionowego, II wojny światowej i czasów współczesnych.
                    Jury w składzie: hm. Barbara Sobczak, Bogdan Balcerzak i Bogumił Płachecki miało nie lada orzech do zgryzienia, ponieważ poziom śpiewających o Polsce i dla Polski był bardzo wyrównany, a o przyznanych miejscach decydowały detale. Dlatego też w najstarszej kategorii przyznano dwa pierwsze miejsca. Ostatecznie wyniki ukształtowały się w następujący sposób:
        Kat. I-III SP
        I m. – Laura Nawrocka (Szkoła Podstawowa im. Ratowników Morskich w Dąbkach)
        II m. – Kalina Brylowska (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Króla Eryka Pomorskiego w Darłowie)
        III m. – Liliana Melanik (Społeczna Szkoła Podstawowa im. kpt. Kazimierza Filipowicza ps. „Kord” w Jeżyczkach)
        Kat. IV-VI SP
        I m. – Dagmara Kleina (Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Ostrowcu)
        II m. – Patrycja Zagorodnikow (Szkoła Podstawowa w Staniewicach)
        III m. – Jan Lipiński (Społeczna Szkoła Podstawowa w Słowinie)
        Kat. VII-VIII SP
        I m . – Hanna Kopińska (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Króla Eryka Pomorskiego w Darłowie)
        I m . – Lena Przybycień (Społeczna Szkoła Podstawowa im. Lotników Morskich w Darłowie)
        III m . – Laura Lisek (Szkoła Podstawowa w Staniewicach).
                                Składamy serdeczne podziękowania patronom konkursu oraz p. Arturowi Szaryczowi, pp. Violetcie i Waldemarowi Bonk, p. Grzegorzowi Hejno i Wojciechowi Surdelowi (Stowarzyszenie Miłośników Wypoczynku, Rekreacji i Żeglarstwa Na Jeziorach Bukowo i Kopań ELMO), p. Waldemarowi Śmigielskiemu (Jacht Klub Królewskiego Miasta Darłowo) oraz Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej im. Ludzi Morza w Kopnicy. Dzięki nim wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe, a laureaci skorzystają także z rejsów po Bałtyku, jak przystało na konkurs organizowany przez szkołę, której patronem są Ludzie Morza. Dziękujemy również wszystkim osobom zaangażowanym w organizację uroczystości.
                    Uczestnikom gratulujemy wspaniałych występów i życzymy dalszych sukcesów, zwłaszcza w konkursach o charakterze patriotycznym.