• SZTUKA EMOCJI.

• 15.11.2023 17:15

• Obecny rok szkolny to nowe projekty i wyzwania. Szkoła Podstawowa im. Ludzi Morza w Kopnicy przystąpiła do realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Sztuka Emocji”. Ideą przedsięwzięcia jest przybliżanie dzieciom świata emocji poprzez połączenie treści psychologicznych z dziedzinami sztuki. W październiku było o zdziwieniu poprzez fotografię.  Zajęcia to wspaniała nauka przez zabawę, w której wielu podopiecznych ujawnia swoje talenty, także aktorskie. Spotkania zadziałały też integracyjnie, ku zadowoleniu dzieci i prowadzących. Są realizowane, pilotażowo, w obu oddziałach przedszkolnych oraz 1 klasie szkoły podstawowej. Każdy miesiąc to nowa emocja i rodzaj sztuki. „Sztukę Emocji” prowadzą nauczycielka świetlicy Maja Tomaszewska i szkolny psycholog Tomasz Mielczarek. Zdjęcia oddają lepiej to, co się działo.

Tomasz Mielczarek