• Urząd Gminy od podszewki

• 17.11.2022 10:58
      •                 16 listopada 2022 r. uczniowie kl. VIII Szkoły Podstawowej im. Ludzi Morza w Kopnicy mieli okazję spotkać się w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie z Wójtem Gminy Darłowo – Panem Radosławem Głażewskim. Gospodarz wprowadził młodzież w tajniki swojej pracy, omawiając strukturę samorządu terytorialnego oraz zadania poszczególnych jego organów. Następnie oprowadził gości po referatach urzędu wyjaśniając, czym się zajmują i z jakimi sprawami może do nich trafić obywatel. Uczniowie odwiedzili m.in. panią skarbnik, czy biuro Rady Gminy Darłowo.
                        Przy okazji młodzież uzyskała odpowiedzi na szereg pytań dotyczących spraw lokalnych, które ją nurtują. Serdecznie dziękujemy Panu Wójtowi za bardzo owocne spotkanie. Mamy nadzieję, że dla młodych mieszkańców urząd nie będzie już miejscem pełnym tajemnic i bez problemu w przyszłości skorzystają z jego usług.