• Europejski Tydzień Sportu #BEACTVE

• 18.10.2021 00:32

Ostatni tydzień września w naszej szkole odbył się po znakiem sportu. Szkoła została zgłoszona do programu #BEACTVE Europejski Tydzień Sportu realizowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu i wraz z setkami podmiotów jak szkoły, instytucje i kluby sportowe stworzyła warunki do uprawiania sportu w tych dniach dla każdego. W programie naszej szkoły uczniowie podczas przerw mieli możliwość spędzenia aktywnie czasu poprzez umożliwienie gry w tenisa stołowego, piłkę siatkową oraz piłkę nożna halową i tradycyjną. Uczniowie bardzo chętnie korzystali z takiej formy spędzania wolnego czasu. Czas ten sfinalizowany był udziałem naszej reprezentacji w Gminnym Turnieju piłki nożnej, gdzie zajęli czwarte miejsce!

Ponadto szkoła realizuje programy aktywności sportowej:

WFZAWF – „Aktywny powrót do szkoły” organizowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej,  gdzie młodzi uczniowie z klas 1-3 w poniedziałek i środę uczestniczą w dodatkowych zajęciach sportowych.

SKS – Szkolne Kółko Sportowe organizowany przez Ministerstwo Sportu i skierowany  dla uczniów klas 4-6. Zajęcia z najróżniejszych dyscyplin sportu odbywają się cyklicznie  w poniedziałki i wtorki na terenie szkoły.

Zachęcam i zapraszam do codziennej aktywności!

Artur Szarycz