• Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• 06.10.2021 23:50

Dnia 01.10.2021 r. w Szkole Podstawowej im. Ludzi Morza w Kopnicy odbył się Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do utrwalania sobie tabliczki mnożenia. W tym roku szkolnym egzaminatorami byli uczniowie z klasy IV. Podczas przerw między lekcjami sprawdzali znajomość mnożenia wśród swoich kolegów oraz pracowników szkoły. Na lekcjach matematyki uczniowie rozwiązywali ciekawe zadania, zagadki oraz łamigłówki dotyczące mnożenia. Ponadto wykorzystując karty zawierające działania i wyniki związane z tabliczką mnożenia odbyła się rywalizacja między zespołami klasowymi. Uczniowie mając wynik mnożenia musieli znaleźć działanie pasujące do odpowiedzi. Zabawa była super.

Monika Grodzka