• Sprzątanie Świata – Polska 2021

• 22.09.2021 23:58
      • Tegoroczna 28 edycja Akcji Sprzątanie Świata – Polska 2021 odbywała się pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę” i kładła nacisk na budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska. 17 września 2021 uczniowie klas I-VIII dobrze przygotowani tzn. zaopatrzeni w worki, rękawice, odpowiedni strój i pozytywnie zmotywowani szczytnym celem akcji wraz z opiekunami wyruszyli na wyznaczone rewiry . Dzieci sprzątały teren wokół szkoły, boiska i drogi wiejskiej w Kopnicy.
        Grupa młodych ekologów z klasy IV i V wyjechała do Wicia, aby posprzątać ok. 1,5 km odcinek plaży. Dzięki sprzyjające, bezdeszczowej pogodzie udało się szybko i sprawnie osiągnąć zamierzone cele.
        Akcja była praktyczną edukacją na rzecz rozwoju zrównoważonego – promocji i kreowaniu postaw przyjaznych środowisku.
        Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział.

Alicja Kozielec