• Mały Miś w świetle wielkiej literatury

• 25.05.2021 23:19
      • Od października do maja roku szkolnego 2020/2021 najmłodsze przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej im. Ludzi Morza w Kopnicy uczestniczyły w innowacji pedagogicznej „Mały Miś w świetle wielkiej literatury”.
                    Przez kilka miesięcy dzieci poznawały świat literatury poprzez zabawy, piosenki, twórczość plastyczną, udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym, w konkursie szkolnym na zakładkę książki oraz wiele innych aktywności związanych z czytelnictwem.
        Przedszkolaki kształtowały umiejętności słuchania ze zrozumieniem.
        W naszym przedszkolu gościliśmy nauczycieli i pracowników szkoły, którzy czytali, a tym samym rozbudzali wyobraźnię naszych pociech.
                    Zakończeniem innowacji było spotkanie w bibliotece szkolnej i pasowanie na „Małego Przyjaciela Książki'. Dziękujemy p. bibliotekarce, Renacie Nowickiej, za pięknie przygotowanie pasowania, za zaznajomienie z pracą bibliotekarza, za wskazówki dotyczące szanowania książki oraz za ciepły uśmiech i serdeczność. Mamy nadzieję, że dzieci chętniej będą zaglądały do książek i rozbudzały zainteresowania z nią związane.

Anna Kopińska – nauczyciel wychowania przedszkolnego