• 28.02.2023 21:34
        • Ostatni tydzień przed feriami upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze. Zapewne nie bez znaczenia była tu myśl o dniach błogiego wypoczynku, ale mamy nadzieję, że do pozytywnego
          nastawienia przyczyniły się także działania Samorządu Uczniowskiego, który z okazji zbliżających się walentynek zadbał o odpowiednią oprawę. W tym czasie szkolne korytarze wypełniły dekoracje z dominującym motywem serca, a do specjalnie przygotowanych skrzynek można było wrzucać kartki z wyrazami sympatii dla bliskich nam osób. W czwartek korespondencje trafiły do adresatów, a każdy uczeń kl. IV- VIII otrzymał również walentynkowy podarunek.
          W organizacji tego święta bardzo pomocny okazał się sprzęt zakupiony w ramach programu
          #LaboratoriumPrzyszłości, bo dzięki niemu mogliśmy wykonać różnorodne ozdoby oraz przygotować małe niespodzianki.

Alina Kozłowska
        • Laboratoria przyszłości - styczeń

• 30.01.2023 23:39
        • Pod okiem pani Anny Kopińskiej, uczennice klasy 5 i 6 kontynuowały w styczniu przygodę z maszyną do szycia zakupioną w ramach Programu #LaboratoriaPrzyszłości.
          Dla dziewczynek nie stanowi już problem dobór odpowiedniej igły i stopki czy też poprawne założenie nici na igłę. Powoli lecz sukcesywnie poszerza się zbiór prac wykonanych przez uczennice. Dziewczęta planują już i zbierają pomysły przyszłych prac. Bardzo chętnie też wracają do szydełkowania i pracy z drutami. Praca z tymi przyrządami na zajęciach rozwijających z techniki nie tylko pomaga rozwijać zdolności manualne lecz również uczy cierpliwości.

• Laboratoria Przyszłości - grudzień

• 31.12.2022 14:44
        • W naszej szkole podczas grudniowych zajęć wykorzystywano między innymi sprzęt z programu #LaboratoriaPrzyszłości. Dzięki tym pomocom uczniowie rowzjają umiejętności i odkrywają swoje talenty.

Cykl zajęć z robotyki w klasie II, wykorzystanie zestawu Lego SPIKE,
          Lekcja chemii z wykorzystaniem okularów VR - Budowa atomu,
          Zajęcia rozwijające z informatyki w klasie VII, Skaner 3D
          Zajęcia informatyki w klasie IV - Technologia druku 3D, projekty 3D

Wymienione zajęcia oraz inne uroczystości szkolne udokumentowano  z wykorzystaniem aparatu oraz gimbala zakupionych również w ramach projektu.
        • „Świąteczne gwiazdki”

• 24.12.2022 17:02
        • Ciepłe szaliki zrobione, więc tym razem coś bardziej świątecznego…
          Uczennice klas 5 i 6 w ramach zajęć rozwijających z techniki próbowały swoich umiejętności w szyciu na maszynie. Dzięki dofinansowaniu z programu #LaboratoriaPrzyszłości tym razem uszyłyśmy świąteczne gwiazdki, które zapewne staną się dekoracją naszych domów. Nie było łatwo, ale pierwsze próby szycia za nami, które przyniosły naszym dziewczynom wiele radości i zadowolenia.

Anna Kopińska

• Dzień Kanapki – 03.11.2022 r.

• 06.11.2022 23:37
        • Kanapka to chyba najpopularniejsza przekąska, którą spożywamy niemalże codziennie. Serwowana na różne sposoby towarzyszy nam także w czasie tak bardzo wyczekiwanych przerw szkolnych. Tym razem Samorząd Uczniowski, z okazji Dnia Kanapki, postanowił przygotować ją w formie tostów, a dzięki opiekaczom zakupionym w ramach programu #LaboratoriumPrzyszłości udało się zaspokoić głód licznie odwiedzających nasze stanowisko kulinarne.

Alina Kozłowska