• Nasza Mistrzyni

     • Gratulujemy naszej uczennicy Oliwii Rogali zajęcia 1 miejsca w Mistrzostwach Polski w Fitness Sportowym. Brawo OLIWIA!

     • Obchody Świąt Majowych w Kopnicy

     •  

      29.04.2022 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystym apelu z okazji zbliżających się świąt majowych. Podczas apelu pan dyrektor Rafał Kosowski przybliżył historię Świąt 1-go i 3-go maja oraz przypomniał znaczenie symboli narodowych i ważność Konstytucji. Tego dnia cała społeczność szkolna przemaszerowała przez Kopnicę z biało-czerwonymi kokardami narodowymi na piersiach i dumnie wymachując flagami. Szkolny dzień zakończyło wspólne ognisko oraz rozgrywki sportowe.

      Artur Szarycz

      Urszula Paszkiewicz

     • „Spotkanie autorskie z panem Marcinem Pałaszem”.     •             29 kwietnia 2022 r. w naszej szkole gościliśmy pana Marcina Pałasza, autora ponad czterdziestu książek dla dzieci i młodzieży, laureata Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego za książkę „Sposób na Elfa”. Spotkanie autorskie odbyło się w ramach XXVIII Pomorskiej Wiosny Literackiej dzięki: organizatorowi Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Słupsku i sponsorowi Gminnej Bibliotece Publicznej w Domasławicach.

                  Podczas spotkania pisarz w zabawny sposób opowiadał dzieciom: o tym, dlaczego budzi się o 11.59,  jak wygląda dzień pisarza, skąd czerpie pomysły na swoje książki,

      skąd wziął się Elf oraz wiele innych interesujących rzeczy. Dzieci były bardzo zaciekawione naszym gościem i zadawały mnóstwo pytań na temat książek, pracy pisarza i życia prywatnego pana Marcina Pałasza, który z zapałem i humorem odpowiadał na wszystkie pytania naszych uczniów.

                  Na zakończenie spotkania został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Mój przyjaciel Elf”. Laureaci otrzymali dyplomy i książki opatrzone dedykacją z autografem autora. Spotkanie upłynęło w okamgnieniu w fantastycznej atmosferze, a po nim ustawiła się długa kolejka, gdyż każdy chciał mieć osobistą dedykację od pisarza.

                  Jesteśmy wdzięczni panu Marcinowi, od którego otrzymaliśmy wielką porcję humoru

      i pozytywnej energii! Z pewnością ten dzień na długo pozostanie w pamięci uczestników

      i zaowocuje przeczytaniem kolejnych książek naszego gościa!      Renata Nowicka i Maja Tomaszewska

     • Ekologiczne zmagania

     • dyplom(1).pdf

      22 kwietnia 2022 w Zespole Szkół w Sławnie im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Sławnie odbył się III Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekologicznej pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty oraz Starostwa Powiatowego w Sławnie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy ósmej: Zofia Szewczykowska, Tomasz Dubielczyk, Kacper Kolanek. Laureatem konkursu został Tomasz Dubielczyk .Gratulujemy!!

     • Prawnicy z Kopnicy

     • W tym roku kolejny raz uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ludzi Morza w Kopnicy przystąpili do trudnej rywalizacji w Konkursie wiedzy o prawie organizowanym przez Krajową Izbę Radców Prawnych. Uczniowie klasy VII: Łucja Tomaszewska i Wiktor Zgoła oraz VIII: Zofia Szewczykowska i Oliwier Zaborski zakwalifikowali się do etapu okręgowego, z którego jedna osoba mogła się zakwalifikować do finału krajowego. Mimo osiągniętych bardzo dobrych wyników niestety tym razem nie udała się ta sztuka i trzeba było uznać wyższość konkurentów.

                      Gratulujemy jednak finału okręgowego i życzymy sukcesów w przyszłym roku.

       

                                                                                                                                                    Rafał Kosowski

       

     • Cztery finalistki w Kopnicy!

     •  

                      Długo czekaliśmy na ostateczne wyniki konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty. W tej najtrudniejszej dla uczniów szkół podstawowych rywalizacji nie jest łatwo konkurować z rówieśnikami z całego województwa. W Szkole Podstawowej im. Ludzi Morza w Kopnicy co roku są finaliści lub laureaci tychże konkursów, ale w tym roku padł kolejny rekord. Aż cztery uczennice kl. VIII uzyskały tytuł finalisty. Wśród nich znalazły się (na zdjęciu od lewej): Zofia Bienert z języka niemieckiego, Maja Szuba i Maja Kozłowska z języka polskiego i Zofia Szewczykowska z wiedzy o społeczeństwie. Dzięki temu dziewczęta będą miały ułatwioną drogę do wymarzonych szkół ponadpodstawowych. Składamy gratulacje ósmoklasistkom oraz nauczycielom, którzy je przygotowywali.

       

       

                                                                                                                                                    Rafał Kosowski

       

     • Prezent Marcina Gortata w Kopnicy!

     •  

                      Szkołę Podstawową im. Ludzi Morza w Kopnicy odwiedził w ostatnich dniach mł.chor. Cezary Sierzputowski – funkcjonariusz Zakładu Karnego w Czarnem oraz społecznik współpracujący z Fundacją MG 13 założoną przez polskiego zawodnika NBA Marcina Gortata. Wizyta była związana z organizowaną w tym roku w Kopnicy sportową akcją Skills Challange.

                      Efektem spotkania była zapowiedź dalszej współpracy oraz prezent – koszulka z oryginalnym autografem Marcina Gortata, która znajdzie swoje miejsce na ścianie przy sali gimnastycznej jako inspiracja do uzyskiwania sukcesów w rywalizacji sportowej oraz w codziennym życiu.

       

                                                                                                                                                    Rafał Kosowski

       

     • Konkurs – „Zrób to sam – gra edukacyjna”

     • Oto laureaci konkursu świetlicowego pt. Zrób to sam - gra edukacyjna, w której uczestnicy mogli wykazać się kreatywnością, wyobraźnią, umiejętnością logicznego myślenia i zdolnościami manualnymi.
      I miejsce Hanna Równicka kl. II
      II miejsce Elizabeth Bienert kl. III
      III miejsce Julia Dawidowicz kl. IV
       

      Zwycięzcom gratulujemy!
      Maja Tomaszewska
      PS Prace stworzone przez uczestników konkursu będą służyć jako gry stolikowe na świetlicy szkolnej.

     • Stop HPV w subregionie koszalińskim.

     • Przypominamy, że na terenie subregionu koszalińskiego realizowany jest program „Stop HPV w subregionie koszalińskim” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

       

      Więcej informacji:    Stop_HPV.pdf​​​​​​​

     • Uczniowie z Kopnicy w wojewódzkich finałach

     •  

         W ostatnim czasie pojawiły się długo oczekiwane wyniki etapów rejonowych konkursów przedmiotowych organizowanych przez Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty. To najtrudniejsze i najważniejsze zmagania dla uczniów szkół podstawowych, bo do fazy wojewódzkiej awansuje tylko 20% uczestników etapu rejonowego, a uzyskanie tytułu laureata zwalnia z danej części egzaminu ósmoklasisty. Sukces w tej rywalizacji jest także przepustką do wymarzonej szkoły ponadpodstawowej.

         Niezmiernie miło nam poinformować, że jak co roku przedstawiciele Szkoły Podstawowej im. Ludzi Morza w Kopnicy nie zawiedli. Do ostatniej fazy konkursów awansowały aż cztery uczennice kl. 8: Sofia Bienert z języka niemieckiego (drugi wynik w województwie!), Maja Kozłowska i Maja Szuba z języka polskiego oraz Zofia Szewczykowska z wiedzy o społeczeństwie. Dziewczyny ponownie udowadniają, że można skutecznie rywalizować z uczniami z Koszalina czy Szczecina.

         Gratulujemy wyników i życzymy sukcesów w wojewódzkim etapie konkursów.

      Rafał Kosowski

     • „Lekcje z Temidą” w Kopnicy

     •  

                  Tuż przed przerwą świąteczną uczniowie VIII klasy Szkoły Podstawowej im. Ludzi Morza w Kopnicy wzięli udział w programie edukacyjnym finansowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości pt.„Lekcje z Temidą”. Celem programu jest podnoszenie poziomu wiedzy oraz świadomości prawnej wśród dzieci i młodzieży. Podczas zajęć uczniowie poznali sposoby poszukiwania przepisów prawnych oraz elementy prawa konsumenckiego. Mogli także podyskutować z prowadzącym zajęcia prawnikiem o cyberprzemocy, stalkingu czy hejcie.

      Była to okazja do uświadomienia sobie roli prawa w życiu codziennym oraz odpowiedzialności karnej za niektóre czyny.

       

      Rafał Kosowski

     • Kacper Kolanek Mistrzem Gminy Szkół Podstawowych w tenisie stołowym.

     • Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Kacper Kolanek zwyciężył w turnieju gminy o mistrzostwo szkół podstawowych, który odbył się w Dobiesławiu. Bardzo dobrze walczyli pozostali nasi reprezentanci. Oliwier Zaborski zajął 6 miejsce a wśród dziewcząt Zofia Szewczykowska zajęła czwartą a Michalina Malanda piąta lokatę.

      Brawa dla wszystkich.

      Artur Szarycz

     • Rozstrzygniecie konkursu plastycznego

     •  

      W październiku odbył się szkolny konkurs plastyczny pt. „Drzewo”.  Uczniowie wykazali się kreatywnością i pomysłowością. Wpłynęło wiele pięknych prac.

      Jury w składzie: pani  Izabela Drapińska-Walasek, pani Renata Nowicka oraz pani Milena Surdel oceniło prace i wyłoniło najlepsze, chociaż wybór był bardzo trudy.

      Kategoria Oddział Przedszkolny i klasy I i II

      1. Zuzanna Leniart
      2. Adrian Koman
      3. Hanna Równicka

      Wyróżnienia: Alicja Dogoda, Maciej Staszewski, Colin Stoltmann, Miłosz Woźniak, Marcin Michalak, Kajetan Ziebell,  Diana Tatarzyn, Aleksandra Gibas, Yevhen Kvasnytsia

      Kategoria klasy III-VII

      1. Kamil Pacenko
      2. Maja Włodarczyk
      3. Agata Walczak

      Wyróżnienia: Jakub Kosur, Rafał Mazurek, Maja Olszar, Lena Leniart, Adam Dogoda, Oleksandr Kvasnytsia, Elizabeth Bienert, Marcel Parkitny, Iga Krakowiak, Nel Polk

       

      WSZYSTKIM SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

       

      Zapraszamy do udziału w innych konkursach.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Ludzi Morza w Kopnicy
   • sekretariat@spkopnica.pl
   • urszula.paszkiewicz@spkopnica.pl
   • 94-315-55-72
   • Kopnica 24 76-150 Darłowo Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych