• Kopnica na medal!

     •                 Zakończył się etap okręgowy Ogólnopolskiej Akademii – Konkursu Wiedzy o Prawie organizowany przez Krajową Radę Radców Prawnych. To trudna rywalizacja, której celem jest poszerzenie i pogłębienie wiedzy o prawie oraz wzrost świadomości prawnej młodzieży oraz propagowanie związków prawa polskiego z międzynarodowym. Niezmiernie miło nam poinformować, że pierwsze miejsce uzyskała uczennica Szkoły Podstawowej im. Ludzi Morza w Kopnicy – Zofia Koman. Nasza ósmoklasistka najlepiej poradziła sobie z testem wielokrotnego wyboru, który uczestnicy wykonywali zdalnie podczas wizualnego połączenia w aplikacji Zoom i będzie reprezentować cały okręg w ogólnopolskim finale, który odbędzie się 26 kwietnia. Czeka ją tam ustna odpowiedź na trzy wylosowane pytania.

                      Gratulujemy i życzymy sukcesu w finale.

       

                                                                                                                                                                   Rafał Kosowski

     • „Łączy nas pamięć”

     • 19 kwietnia przypada rocznica powstania w getcie warszawskim. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile.

      Żonkil jest symbolem zbiorowej pamięci. Akcji towarzyszy hasło "Łączy nas pamięć", które podkreśla siłę wspólnoty, znaczenie solidarności, potrzebę dialogu ponad podziałami. Dlaczego żonkil? Marek Edelman ostatni przywódca Żydowskiej Organizacji Bojowej, który przeżył likwidację getta, przez lata pielęgnował pamięć o wydarzeniach z 1943 roku.
      W rocznicę pamięci powstania przynosił pod pomnik żółte żonkile, aby oddać hołd poległym.

      W tym roku uczniowie naszej szkoły także uczcili tą pamięć robiąc sobie zdjęcia z żonkilem. Jest to forma oddania hołdu jaką, w tym roku ogłosiło muzeum.

      Lucyna Wyrosławska

     • Prawnicy z Kopnicy!

     •                 Miło nam przekazać informację o kolejnych sukcesach uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Ludzi Morza w Kopnicy. Właśnie otrzymaliśmy wyniki I etapu Ogólnopolskiego  Konkursu „Akademia Wiedzy o Prawie”, którego organizatorem jest Krajowa Izba Radców Prawnych. To niebywale trudne zmagania dla tak młodych ludzi, ponieważ dotyczą zagadnień prawnych, które nawet dorosłym sprawiają spore problemy. Do etapu okręgowego awansowały trzy uczennice ósmej klasy: Zofia Koman, Maria Zgagacz i Julia Kujawa.

      Trzymamy kciuki i życzymy awansu do etapu centralnego.

       

      Rafał Kosowski

     • Finaliści z Kopnicy!

     • Finaliści z Kopnicy!

                      Właśnie ogłoszono ostateczne wyniki konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty. Te najważniejsze zmagania przeprowadzono stacjonarnie w reżimie sanitarnym. Miło nam poinformować, że uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ludzi Morza w Kopnicy podtrzymali szkolną tradycję i również w tym roku uzyskali tytuły finalistów, tym razem aż w trzech konkursach. Maria Zgagacz (kl. VIII) znalazła się w czołówce województwa z języka polskiego i geografii, a czwartoklasistka – Maja Soroko – z języka niemieckiego.

                      Serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników finalistkom, rodzicom i nauczycielom przygotowującym do rywalizacji.

       

      Rafał Kosowski

     • „Żyj z energią na co dzień” w Szkole Podstawowej im. Ludzi Morza w Kopnicy

     •  

       

       

      Projekt „Żyj z energią na co dzień” w naszej szkole jest realizowany dzięki grantowi finansowemu z Funduszu Naturalnej Energii. Organizatorem konkursu jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., a Partnerem Konkursu jest Fundacja „Za górami, za lasami”. Poprzez uczestnictwo w przedsięwzięciu społeczność szkolna oraz lokalna będzie brała udział w działaniach z zakresu edukacji ekologicznej z wykorzystaniem aktywnych i terenowych form pracy. Głównym tematem jakim będą zajmowali się  odbiorcy  to poszanowanie energii oraz podejmowanie działań które promują  jej oszczędzanie poprzez poznawanie alternatywnych źródeł energii.

                    Pierwszym działaniem podczas  realizacji projektu to uczestnictwo w zajęciach warsztatowych, gdzie uczniowie będą się zapoznawali w różnorodnymi formami pozyskiwania energii. Młodzież w sposób praktyczny(eksperymentalny)  nauczy się działania różnych systemów tzw. czystych energii od początku do końca (turbina wiatrowa, panel fotowoltaiczny, elektrolizer, ogniwo paliwowe PEM oraz system przechowywania wodoru, energia termalna). Następnie podzieli się zdobytą wiedzą z  najmłodszymi dziećmi naszej szkoły prowadząc zajęcia poprzez zabawę z wykorzystaniem modeli demonstracyjnych.

      Po przeprowadzonych  prelekcjach oraz zajęciach eksperymentalnych będzie zorganizowana dla młodzieży wycieczka do elektrowni wiatrowej przy współpracy z firmą Wind Service. Zostanie tam zaprezentowana zasada działania i obsługa turbiny na farmie wiatrowej. Działaniem podsumowującym realizację projektu będzie  zorganizowanie spotkania wraz z  firmą Wind Service, którego celem  będzie pokazanie jak duży wpływ na środowisko naturalne mają nasze codzienne działania oraz w jaki sposób pozyskiwać energię. Podczas zajęć odbędzie się konkurs  wiedzy ekologicznej „Żyj z energią na co dzień”, w którym będą brali udział uczniowie naszej szkoły. Ostatecznym działaniem będzie konkurs plastyczny dla dzieci z całej gminy Darłowo - „Ekologia w moim domu i poza nim.”  Wykonane  prace  zostaną przedstawione na wystawie w Urzędzie Gminy Darłowo. Dzięki zdobytym umiejętnościom uczestnicy projektu jak i przyszłe pokolenia będą rozwijały i pogłębiały swoją widzę na temat ekologii oraz promowali ją w otaczającym nas środowisku.

       

      Monika Grodzka

    • Konkurs plastyczno - informatyczny z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu
     • Konkurs plastyczno - informatyczny z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu

     • Zapraszam wszystkich uczniów klas 1-8 do udziału w szkolnym konkursie plastyczno - informatycznym z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu. W tym roku hasłem przewodnim DBI 2021 jest „Działajmy razem!”.

      Klasy 1-3

      Uczniowie mają za zadanie narysować plakat nt.: „Jak bezpiecznie korzystać z sieci?”.


      Klasy 4-8

      Uczniowie mają za zadanie wykonać plakat lub prezentację nt.: „DBI 2021 – Działajmy razem” w dowolnym programie komputerowym (np. Powerpoint, Canva, Paint, Gimp).


      Tematyka wykonanych zadań konkursowych ma nawiązywać do zagadnień bezpiecznego korzystania z Internetu. Praca powinna być autorska.

      Udział w konkursie jest jednoznaczny ze zgodą na upublicznienie prac konkursowych na stronie internetowej szkoły i w publikacjach promujących działania szkoły w tym zakresie. Zgłoszone prace posłużą też do przygotowania prezentacji na temat obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole.


      Prace należy składać do sekretariatu szkoły lub na maila (urszula.paszkiewicz@spkopnica.pl) do dnia 12.03.2021r.

       

    • Kopnica na medal!
     • Kopnica na medal!

     •  

                      25 lutego 2021 r. w Delegaturze Zachodniopomorskiego Kuratorium Oświaty miała miejsce niezwykle miła uroczystość. Wicekurator Oświaty – Pan Bogusław Ogorzałek wręczył w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Medale Komisji Edukacji Narodowej. To odznaczenie resortowe nadawane za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania, w szczególności w zakresie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej. Wśród wyróżnionych znalazło się aż troje nauczycieli ze Szkoły Podstawowej im. Ludzi Morza w Kopnicy - Pani Monika Grodzka oraz Panowie: Artur Szarycz i Rafał Kosowski. Serdecznie gratulujemy odznaczonym i życzymy dalszych sukcesów w pracy zawodowej.

      SP im. Ludzi Morza w Kopnicy

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Ludzi Morza w Kopnicy
   • sekretariat@spkopnica.pl
   • urszula.paszkiewicz@spkopnica.pl
   • 94-315-55-72
   • Kopnica 24 76-150 Darłowo Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych