• „Mały człowiek a wielki świat"

• W ramach projektu „Żyj z energią na co dzień” uczniowie Szkoły  Podstawowej im. Ludzi Morza w Kopnicy uczestniczyli  w zajęciach, które dotyczyły różnorodnych form pozyskiwania energii dbając jednocześnie o środowisko naturalne.  Po przeprowadzonych zajęciach został zorganizowany konkurs plastyczny. Uczestnicy mieli stworzyć parce promujące  pozyskiwanie energii w różnorodny sposób. Młodzież wykazała się  wspaniałymi umiejętnościami plastycznymi oraz bardzo dużą wiedzą dotyczącą pozyskiwania energii.

Spośród wielu wspaniałych prac zostały nagrodzone następujące osoby:

I miejsce          Maja Szuba

II miejsce          Kinga Błaszków

III miejsce         Oliwia Rogala

Wyróżnienie:

Nikola  Szuba

Julia  Dawidowicz

Dodatkowo zorganizowano wystawę w Urzędzie Gminy Darłowo, która miała na
            celu wzbudzić poczucie odpowiedzialności za środowisko w skali lokalnej i globalnej.
            Zajęcia oraz nagrody konkursowe zostały zakupione dzięki grantowi finansowemu z Funduszu Naturalnej Energii, którego Organizatorem jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., a Partnerem - Fundacja „Za górami, za lasami”.

Monika Grodzka

• Sukces Oliwii

• Gratulacje dla naszej uczennicy z klasy 3 - Oliwii Rogali za uzyskanie tytułu Mistrzyni Polski Urban Street Dance Fusion Show- kategoria dzieci. Życzymy dalszych sukcesów i wytrwałości w rozwijaniu swojej pasji!

• KONKURS PLASTYCZNY - „Ekologia w moim domu i poza nim”

• Szkoła Podstawowa im. Ludzi  Morza w Kopnicy w ramach projektu „Żyj z energią na co dzień” zaprasza wszystkie dzieci z Gminy Darłowo do udziału w konkursie plastycznym na temat:

„Ekologia w moim domu i poza nim”

Przenieś się w świat fantazji i pokaż nam w jaki sposób szanujesz energię oraz jakie podejmujesz działania promujące jej oszczędzanie.

Przygotuj pracę plastyczną dowolną techniką w formie A3.

Prace konkursowe prosimy dostarczyć do dnia 14.06.2021 r.

Dla zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Wyniki konkursu ogłosimy w dniu 21.06.2021 r.

Regulamin konkursu dostępny na stronie szkoły: www.spkopnica.pl

Projekt "Żyj z energią na co dzień" realizowany jest dzięki grantowi finansowemu z Funduszu Naturalnej Energii. Organizatorem konkursu jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., a Partnerem Konkursu jest Fundacja „Za górami, za lasami”.

KARTA_ZGLOSZENIA_UCZESTNIKA_-_konkurs_plastyczny.pdf

Regulamin_konkursu-_Szkola_Podstawowa_im._Ludzi_Morza_w_Kopnicy.pdf

• „Mały człowiek a wielki świat”- zajęcia eksperymentalne.

• Kolejnym etapem projektu „Żyj z energią na co dzień” realizowanym w Szkole Podstawowej im. Ludzi Morza w Kopnicy są eksperymentalne zajęcia wśród uczniów klas najmłodszych.

Młodzież z klasy VIII pod opieką nauczyciela zorganizowała spotkanie, podczas których korzystając z modeli demonstracyjnych dzieci samodzielnie wytwarzały energię elektryczną. Dzięki tym doświadczeniom dowiedziały się jak można pozyskiwać energię jednocześnie chroniąc środowisko naturalne.

Projekt „Żyj z energią na co dzień” w naszej szkole jest realizowany dzięki grantowi finansowemu z Funduszu Naturalnej Energii. Organizatorem konkursu jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., a Partnerem Konkursu jest Fundacja „Za górami, za lasami”.

Monika Grodzka