• Krwiodawcy w Kopnicy!

• 18.09.2023 21:26
        •                 Po pandemicznej przerwie w 17 września wznowiono akcję krwiodawstwa w Szkole Podstawowej im. Ludzi Morza w Kopnicy. W niedzielny poranek przyjechał krwiobus Regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie wraz z ekipą medyczną. Podobnie jak pogoda dopisali również ochotnicy. Krew oddało 39 osób osiągając wspaniały wynik 17 550 ml. To najcenniejszy dar, jaki można przekazać drugiej osobie.
          Składamy wielkie podziękowania dla organizatorki akcji – Pani Jolanty Janickiej i zapraszamy na kolejną akcję, która odbędzie się 17 grudnia 2023 r.

• Dzień Języków Obcych

• 19.06.2023 09:26
        • W dniu 14.06.2023 r. w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych. Udział w tym wydarzeniu wzięli uczniowie klas 4-8. Ich zadaniem było przygotowanie piosenki w języku obcym, który wcześniej wylosowali, a także przedstawienie charakterystycznej dla danego kraju postaci.

Klasa 4 zaprezentowała język włoski, klasa 5 - hiszpański, klasa 6 - angielski, klasa 7 - niemiecki, a klasa 8 - japoński. Zarówno występy artystyczne, jak i prezentacje postaci oceniało Jury.

Wszystkie klasy wykazały się ogromną kreatywnością i zaangażowaniem, jednak pierwsze miejsce zdobyła klasa czwarta. W nagrodę otrzymali voucher na klasowe wyjście na pizzę. Drugie miejsce przypadło klasie siódmej, a trzecie - ósmej. Im zaproponowano vouchery na lody i inne słodkości. Nagrody dla pierwszych trzech miejsc zostały sfinansowane z budżetu Rady Rodziców - dziękujemy.

Zabawa tego dnia była rewelacyjna! Serdeczne dziękujemy uczniom i wychowawcom klas za świetnie spędzony czas i aktywny udział w przygotowaniach.

Agnieszka Szafraniec
          Beata Kolanek

Realizacja fotograficzna z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości
        • Mistrzostwa województwa zachodniopomorskiego w warcabach 100 polowych.

• 17.05.2023 11:22
        • Wspaniale wypadli nasi uczniowie w Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego w warcabach 100 polowych. Wiktor Zgoła wywalczył drugie miejsce a Antonina Stosik i Oliwia Rogala trzecie lokaty!
          Wyniki naszych uczniów:

11 Nikola Chyżewska

Juniorzy do lat 16
          2 Wiktor Zgoła

Dziękujemy za sportowe emocje i gratulujemy sukcesów!
          Artur Szarycz

• SPOTKANIE LITERACKIE Z PISARKĄ ROKSANĄ JĘDRZEJEWSKĄ-WRÓBEL.

• 03.05.2023 09:53
        • 26 kwietnia 2023 r. w naszej szkole gościliśmy pisarkę p. Roksanę Jędrzejewską-Wróbel. Spotkanie autorskie odbyło się w ramach XXIX Pomorskiej Wiosny Literackiej na bazie współpracy naszej szkoły z Gminną Biblioteką Publiczną w Domasławicach i Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Słupsku.
          Pani Roksana, z wykształcenia doktor literaturoznawstwa, jest: pisarką, scenarzystką, autorką sztuk teatralnych, słuchowisk, tekstów do podręczników szkolnych oraz bajek terapeutycznych. Niektóre jej książki umieszczono w kanonie lektur dla klas I-III. Jest autorką ponad 40 książek dla dzieci. Ostatnio wydała swoją pierwszą powieść dla młodzieży pt. „Stan splątania”, która została doceniona i wygrała nagrody: Literacką Podróż Hestii oraz Żółtą Ciżemkę. Na jej podstawie p. Roksana przeprowadziła warsztaty dla klas: VI, VII i VIII pt. „Presja a depresja. Jak sobie radzić z wszechogarniającą presją w szkole, w domu, w sieci?”.
          Pisarka była baczną obserwatorką wieku dorastania własnych dzieci oraz ich przyjaciół. Swoje spostrzeżenia przelała na karty powieści. Pani Roksana bardzo trafnie ujęła w niej wiele nurtujących dzisiejszą młodzież problemów i zderzyła ją ze światem ludzi w podeszłym wieku. Te dwie, wydawałoby się tak dalekie sobie grupy społeczne, wiążą się w powieści zadziwiająco silną nicią bliskości i zrozumienia. Młodzi ludzie czują się zagubieni, niezrozumiani, przytłoczeni obowiązkami i są pod nieustanną presją. Żyjemy w świecie niekończącej się „drabiny”, w której wrażliwość, delikatność i słabość nie jest wysoko ceniona. Pani Roksana przekazała młodzieży, że nie musimy nikomu niczego udowadniać. Podpowiedziała, jak dobrze myśleć o sobie i oceniać się pozytywnie. Jak ważne są dobre, zdrowe relacje międzyludzkie, miłość i przyjaźń. Jak cenne jest zrozumienie, empatia, uważność na siebie i innych.
          Pani Roksana poruszyła serca młodych ludzi, którzy podzielili się swoimi myślami, poczuli się zrozumiani, dowartościowani i pokrzepieni. Miejmy nadzieję, że to spotkanie zapadnie im długo w pamięci.

Renata Nowicka i Maja Tomaszewska

• Zaakceptuj Autyzm

• 02.04.2023 19:34
        • 31.03.2023r. w naszej szkole została zorganizowana akcja „Zaakceptuj Autyzm”. Jej celem było podniesienie wiedzy dotyczącej autyzmu wśród dzieci i młodzieży. Wszystkie podjęte działania były pomysłem uczniów klasy VIII.

Monika Grodzka