• Przedszkolaki czytelnikami

• 04.12.2022 22:15
      •       Już od kilku lat w naszej szkole przygoda dzieci z książką rozpoczyna się w oddziałach przedszkolnych. Chodzi o to, aby dzieci miały kontakt z bibliotek od najmłodszych lat. Pasowanie na czytelnika poprzedzone było spotkaniami z panią bibliotekarką, która w ramach „Poranków z baśnią” przybliżała dzieciom świat literatury dziecięcej.
              W środę  30.11.2022 r. przedszkolaki przyszły do biblioteki, aby wypożyczyć pierwsze w swoim życiu książki. Pani bibliotekarka opowiedziała dzieciom o tym co to jest biblioteka, czym różni się od księgarni, przedstawiła podstawowe zasady korzystania ze zbiorów oraz powiedziała jak dbać o książki. Potem odbyło się uroczyste pasowanie. Każdy nowy czytelnik dostał pamiątkowy dyplom oraz karteczki z „Prośbami książki” oraz zasadami zachowania w bibliotece. Następnie dzieci wypożyczały książki. Wybierały je spośród bajek przygotowanych na wystawce.
              Mamy nadzieję, że wspólne czytanie oraz wczesny kontakt z biblioteką rozbudzi w przedszkolakach zainteresowania czytelnicze, maluchy pokochają książki i w przyszłości staną się częstymi bywalcami naszej biblioteki.

Renata Nowicka - nauczyciel bibliotekarz