• Szkolny Skills Challenge –„Mierz Wysoko” – 15.10.2021

• 18.10.2021 00:39
      • W dniu dzisiejszym uczniowie klas 4-6 brali udział w wyjątkowym wydarzeniu sportowym - Szkolny Skills Challenge –„Mierz Wysoko” organizowanym przez fundację wybitnego koszykarza występującego w lidze NBA Marcina Gortata. W trakcie zajęć nasi uczniowie mieli możliwość sprawdzenia się w unikatowym teście sprawnościowym.

W projekcie biorą udział uczniowie czterdziestu szkół podstawowych zakwalifikowanych do udziału w projekcie, pokonują na czas specjalnie przygotowany tor sprawnościowy, którego poszczególnymi elementami są zadania związane z dyscyplinami sportowymi najczęściej uprawianymi podczas zajęć wychowania fizycznego. W każdej ze szkół na podstawie uzyskanego czasu wyłanianych jest dwóch zwycięzców, jeden chłopiec i jedna dziewczynka. Na koniec projektu wyłoniona zostanie finałowa grupa 5 dziewczynek i 5 chłopców (na podstawie czasów uzyskanych podczas szkolnych eliminacji), którzy staną do rywalizacji w Ogólnopolskim Finale Szkolnego Skills Challenge „Mierz Wysoko”, który odbędzie się w Łodzi – rodzinnym mieście Marcina Gortata. Nagrodą dla zwycięzców, jest trening z Marcinem Gortatem oraz sprzęt sportowy.

Wszyscy uczniowie niesamowicie rywalizowali i super się bawili a naszymi szkolnymi zwycięzcami zostali wśród dziewcząt Nikola Chyżewska a wśród chłopców Mikołaj Fornal.

Gratulacje!

Artur Szarycz