• Dzień Kostki Rubika

Dnia 17 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Ludzi Morza w Kopnicy zorganizowano Dzień Kostki Rubika.

Historia Kostki Rubika

Kostka Rubika, znana również jako “Bűvös kocka” czyli “magiczna kostka”, została wynaleziona przez węgierskiego architekta i rzeźbiarza Ernő Rubika w 1974 roku. Rubik stworzył tę łamigłówkę jako narzędzie dydaktyczne do nauki trójwymiarowej geometrii. Kostka składa się z 26 sześcianów, które są połączone za pomocą przegubu.

• Finalistka z Kopnicy!

Po długich oczekiwaniach otrzymaliśmy informację o ostatecznych wynikach konkursów przedmiotowych organizowanych przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. To najtrudniejsze i najważniejsze dla uczniów zmagania rówieśników z całego województwa. W tym roku tytuł finalistki Konkursu Biologicznego uzyskała Klaudia Góra – uczennica ósmej klasy Szkoły Podstawowej im. Ludzi Morza w Kopnicy.

• Szkolne zmagania recytatorów

W środę, 10 kwietnia, odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego „Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne” w starszych kategoriach. Wiersze w swoich interpretacjach zaprezentowali uczniowie klas IV-VI i VII-VIII. Młodzi recytatorzy w wykonanie utworów włożyli całe serce.
            Jako reprezentanci naszej szkoły do etapu gminnego konkursu wybrani zostali: w kategorii „Ptaszków” - Emilia Kujawa z klasy 5 oraz Maksymilian Kolanek z klasy 6, a wśród „Ptaków” – Kacper Macul z klasy 8. Wyróżnienie otrzymała także Weronika Kotyla z klasy 4.

• Konkurs Wiedzy o Prawie

W ostatnich dniach odbył się okręgowy etap Akademii – Konkursu Wiedzy o Prawie. Jak co roku wzięli w nim udział uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ludzi Morza w Kopnicy. Tym razem w zmaganiach z rówieśnikami z całej Polski wystartowali: Klaudia Góra, Nikola Zbrojewska i Grzegorz Słowikowski. Niezmiernie nam miło poinformować, że cała trójka uzyskała tytuł finalisty etapu okręgowego.

• Przedświąteczna zbiórka krwi w Kopnicy

24 marca 2024 r. w Szkole Podstawowej im. Ludzi Morza w Kopnicy odbyła się kolejna zbiórka krwi. Tym razem przedświątecznie pojawił się krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie. Nasi wolontariusze nie zawiedli. Łącznie 30 osób oddało 13,5 litra krwi. Całość akcji jak zwykle zorganizowana została przez Panią Jolantę Janicką, dzięki której na każdą osobę czekały upominki, ciasto i dobra kawa.

• Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca w kl. IV - VIII odbył się Wiosenny Turniej, który składał się z różnorodnych konkurencji. Podczas jednej z nich uczniowie zaprezentowali swoje przebrania zgodne z wcześniej wylosowanymi hasłami. W związku z tym korytarze wypełniły liczne elementy natury i można było na nich spotkać drzewa, zajączki, niedźwiedzie, muszki, słońce oraz kolorowe kwiatuszki. Wszystkie grupy wykazały się wielką kreatywnością podczas realizacji tego zadania, jednak zgodnie z werdyktem jury zwyciężyła klasa V, która odtworzyła hasło "Ptaków świergotanie na leśnej polanie".
            W międzyczasie został rozegrany również turniej o tytuł Szkolnego Gamera, którym został Marcel Karyś z kl. VII.

Zwycięzcom gratulujemy, a całej społeczności szkolnej dziękujemy za zaangażowanie i wspólną zabawę. Niech radość i moc wiosennego słońca towarzyszą Wam aż do wakacji :)

Kursy autobusów:

Autobusy_od_25.09.pdf